Фото 1. Респондентка Марія Фомівна П’ятківська

Фото 2. Анна Рудницька з Ветеранським народним хоровим колективом «Мелодії життя»

Анна Язвенко записала цінний українознавчий матеріал від респондентки  Ольги Омелянівни Галушко (24.12.1939 р. н.), яка є керівником  колективу «Сузір’я», та від учасників цього колективу.

«Ми плідно працювали, відкривали глибини фольклору мого рідного міста Олександрія. Зібрала багато фольклорних пісень різного жанру. Також зібрала чимало цікавого про Олександрію. Дуже вдячна колективу за пізнавальний та захопливий матеріал», – ділиться враженнями Анна.

Фото 3. Анна Язвенко з колективом «Сузір’я» (кер. – Галушко Ольга Омелянівна)

Плідно працюють під час фольклорної практики Ніка Кухаренко, Яна Пастушенко й Анна Нагорна.

Фото 4. Ніка Кухаренко з респонденткою Ларисою Володимирівною Стефанович

Фото 5. Яна Пастушенко з респонденткою Раїсою Анатоліївною Штукою

Фото 6. Анна Нагорна з респонденткою Мотроною Пилипівною Вороною

" data-title="Фольклор – це духовне послання наших предків">

Фольклор – це духовне послання наших предків

Здобувачі вищої освіти І курсу факультету (освітні програми: Середня освіта (Українська мова і література. Мова і література (польська), Середня освіта (Українська мова і література. Мова і література (англійська), Середня освіта (Українська мова і література). Психологія), з 3 до 15 травня проходять фольклорну практику за місцем проживання. Вони  досліджують фольклорно-етнографічну спадщину свого села / міста або фольклорний світ окремого респондента своєї місцевості. Спробувавши себе у ролі фольклористів-збирачів, практиканти діляться своїми думками та враженнями про проведену пошукову роботу, про опитування респондентів під час фольклорної практики, звітують про свої неоціненні здобутки.

Рудницька Анна:

«Фольклор – це не просто історія, це найважливіша складова частина культури народу, що тісно пов’язана з побутом, літературою, піснями та ін. Фольклор – це духовне послання наших далеких предків нам, їхнім нащадкам, щоб ми здійснили їхні мрії про перемогу Добра, Справедливості, Мудрості у нашому з вами людському житті. Проте, на жаль, люди перестають цінувати цей скарб. І тому забувають. А «хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього, хто не відає про славу своїх предків, той сам не вартий пошани» (М. Т. Рильський).

Коли я дізналась, що зможу досліджувати фольклорний світ свого селища, я була в захваті. Адже ще з дитинства моя бабуся привчала мене любити й шанувати минуле: свята, традиції, обряди. Коли заглиблювалась у дослідження, мені стало сумно, тому що залишилось дуже мало людей, які дійсно знають фольклор нашого народу. Але я щиро вдячна всім тим, хто намагається зберегти цю цінність, тим, хто шукає, вивчає і передає з покоління в покоління. Дуже приємно спілкуватися з респондентами й бачити їхнє щире бажання змістовно передати інформацію, яку пам’ятають. До них належить і Марія Фомівна П’ятківська (2.08.1950 р. н.) із смт. Саврань Одеської області».

Фото 1. Респондентка Марія Фомівна П’ятківська

Фото 3. Анна Язвенко з колективом «Сузір’я» (кер. – Галушко Ольга Омелянівна)

Фото 4. Ніка Кухаренко з респонденткою Ларисою Володимирівною Стефанович

Фото 5. Яна Пастушенко з респонденткою Раїсою Анатоліївною Штукою