От і закінчилася сесія у студентів 13 і 14 групи факультету української філології, і вони радо взялися до виконання свого філологічного обов’язку: поїхали на фольклорну практику у село Колодисте Уманського району Черкаської області, щоб дізнатися, наскільки збереглася народна словесність у цій місцевості.

І вони не розчарувалися. Мешканці виявилися надзвичайно привітними та гостинними, з величезним задоволенням та гордістю розповіли про історію свого села, про найвизначніші його місця, про традиції, що тут пильно оберігають місцеві патріоти, про талановитих митців, що збагачують культуру своєї місцевості.

Дуже привітно зустрів нашу експедиційну групу голова с. Колодисте Брижатий Микола Дмитрович, цікаву екскурсію по школі провела директор Колодистенської ЗОШ I-III ступенів Крижановська Світлана Анатоліївна. Передаємо їм від усіх студентів щирі слова вдячності.

Під час практики нам вдалося поспілкуватися із сільськими вишивальницями, мальовничі роботи яких відомі й за межами їхнього села (Маланіч П. О., Бондарчук О. С., Сьомак А. В. та ін.). Славиться Колодисте також і бджолярами, про що засвідчують пасіки, які ми побачили в багатьох дворах. Висловлюємо подяку бджоляреві Олійнику І. Ф , який щедро пригостив нас смачним свіжим медом і поділився своїм життєвим досвідом у цій та в інших галузях господарства. Зустріли ми також ветерана Великої Вітчизняної війни, 90-річного дідуся Юрія Мефодія, якому вдячні за відданість своїй Батьківщині та виконання громадянського обов’язку.

Немало є в селі Колодисте жінок-берегинь, які живуть українською піснею і дбайливо оберігають наші славні традиції. Не раз студенти відчували, як мурашки бігали по шкірі від зворушливого та чарівного співу Крамаренко Є. Г., Богач Є. Г., Адемчук А. П., Агеєвої В. І., Килимак О. М., Волошинюк К. Г., Кузь Н. М., Островзької М. М. та ін. Вразив усіх своїм художнім талантом Сухина В. М., чиї картини прославилися від Криму до Черкас.

Вдалося нам записати і зразки дитячого фольклору від дітей села, які відпочивали в цей час у пришкільному таборі. Ми були дуже зворушені від теплої зустрічі з ними та від щирого спілкування.

Загалом, Колодисте порадувало своїми талановитими жителями, які добре знають і зберігають культуру українського народу, досі співають народних пісень, звеличують рідну мову, шанують фольклор своєї Батьківщини і залишаються вірними українським народним традиціям, моральним принципам і життєвим настановам. Найкращі слова вдячності адресуємо цим людям за те, що вони з радістю поділилися з нами своїм мудрим досвідом.

Від імені студентів висловлюємо подяку керівникові науково-дослідної лабораторії «Етнологія Черкаського краю», натхненнику молоді на всі українознавчі дослідження Сивачук Н. П., а також організаторам фольклорної експедиції Гончарук В. А. і Мамчур Н. С., які дбають про прилучення студентів до народної творчості, сприяють вихованню в них любові до рідного слова, звичаїв, традицій.

" data-title="Фольклорна практика у с. Колодисте">

Фольклорна практика у с. Колодисте

01.07.2015