- Факультет філології та журналістики - https://ff.udpu.edu.ua -

Гостьовий онлайн-візит на лекцію «Українське родинознавство: лінгвоаксіологічний аспект»

Олена Семеног [1]

У межах заходів, спрямованих на професійний розвиток і подальше самовдосконалення, науково-педагогічні працівники факультету філології та журналістики на чолі з деканом здійснили онлайн-візит на лекцію зі «Вступу до мовознавства» на тему: «Українське родинознавство: лінгвоаксіологічний аспект» до Економіко-гуманітарного університету у Варшаві. Разом із ними на лекції були присутні і здобувачі ОС «бакалавр» та «магістр» нашого факультету.

Олена Миколаївна Семеног [2]

Гостьову лекцію проводили Олена Миколаївна Семеног, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри української мови і літератури Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, та Ян Капранов, доктор філологічних наук, доцент Економіко-гуманітарного університету у Варшаві. Епіграфом до лекції став вислів Георгія Георгійовича Філіпчука, доктора педагогічних наук, професора, дійсного члена Національної академії педагогічних наук України: «Народ стає незалежним не стільки силою зброї, скільки силою національного духу».

Олена Миколаївна Семеног [3]

Під час онлайн-заняття лектори на основі проведених фундаментальних досліджень запропонували присутнім етнолінгвістичні пояснення назв спорідненості, й, з урахуванням міждисциплінарного підходу проаналізували слова «родина» («сім’я»), «батько», «мати», «син», «дочка», «дід», «баба» та ін.

Олена Миколаївна Семеног [4]

Ян Капранов [5]

Професор Олена Семеног під час лекції закликала слухачів шанувати свій рід, знати своє коріння «до сьомого коліна», адже за таких умов будуть міцними родинні зв’язки, житиме в усіх наступних поколіннях нащадків зцілювальна родовідна пам’ять.

Олена Семеног [6]

Українське родинознавство є предметом дослідження не лише мовознавства, а й українознавства та родинної педагогіки. Лектори неодноразово звертали увагу на цю особливість аналізованої проблеми, використовувуючи ілюстративний матеріал із педагогічних та фольклорних джерел.

[7]

На завершення лекцію увиразнив підібраний Оленою Семеног відеоарт «Плин часу», створений із картин Олега Шупляка та музики Дмитра Дяченка. Він викликав у всіх позитивні емоції, вселив патріотичну налаштованість у слухачів, довів, що НАШ РІД є незнищенним!!!

Валентина Гончарук, канд. пед. наук, доцент кафедри

української літератури, українознавства та методик їх навчання

Ян Капранов [8]

Ян Капранов [9]