- Факультет української філології - https://ff.udpu.edu.ua -

«І слово, і голос»

 «Вмерти не страшно, – писав Степан Павленко, – страшно умерти і прорости з могили не вишнею, не барвінком, а будяками».

Цієї ранньої осені в студентській затишній аудиторії пам’ять про нього проросла піснею.

ФУФ УДПУ [1]

Віктор Заленський у супроводі гітари виконав пісні на вірші Ст. Павленка «Сонце і вітер», «Балада про українську пісню». Друга – могла б сьогодні брати  участь у конкурсах на кращу патріотичну пісню. За словами Віктора, текст абсолютно вільно лягає на баладний мотив. «Сонце і вітер» – теж надзвичайно мелодійний твір, «його можна зіграти будь-яким блотним боєм».

ФУФ УДПУ [2]

ФУФ УДПУ [3]

Студенти 32, 34 груп разом із Зарудняк Н. І. розглядали вірші Степана Павленка як тексти для сучасної естради. Зокрема, «Жовтень трави вкутує туманами», «В дитячому колі – яка ж ти вродлива!..», «Шукаю хлопчика. В картатій сорочині», «Вчитель мову веде неквапливо», «Школо, школо, дитинство, розквітле, мов лілія» були б прекрасними піснями до Дня учителя. А «Сонце і вітер» узагалі сприймається як гімн учительській суті. Чи ж не про кожного це справжнього вчителя: «Мене сонце поранило. В грудях моїх // В самім серці осколок сонця // Відтоді став я теплішим до всіх // І світлішим став. І – не сон це»?  І чи ці слова не про кожного вчителя: «Я неспокій навік покохав»?

ФУФ УДПУ [4]

ФУФ УДПУ [5]

Твори Степана Павленка додали у палітру осіннього дня теплих кольорів. Не випадково ж студентів дуже зацікавило питання про те, де можна придбати книжку «Вічність така коротка». Зрозуміло: кому ж завадить у домівці осколок сонця?

ФУФ УДПУ [6]

ФУФ УДПУ [7]

ФУФ УДПУ [8]