Цього року в конкурсі «Кращий студент-науковець УДПУ» в номінації «Філологічні та суспільні науки» переміг студент 53 групи факультету української філології Олександр Яковенко.

Перші наукові сходинки Олександр подолав, будучи студентом ІІ курсу, коли разом із групою та куратором Тищенко Т. М. збирав діалектний матеріал у рідному селі. З тих пір і почалися наукові повідомлення, виступи, доповіді на пленарних засіданнях на студентських наукових конференціях, семінарах, лінгвістичних колоквіумах у навчальних закладах міст Умані, Хмельницького, Вінниці, Житомира.  Лише у 2014 – 2015 н. р. Олександр узяв участь у 4 всеукраїнських студентських конференціях та 5 засіданнях Лінгвістичного колоквіуму, що діє при Східноподільському лінгвокраєзнавчому центрі  нашого університету.

У 2013 році на І Подільському регіональному конкурсі наукова робота Олександра Яковенка удостоєна ІІІ місця.

Навчання за спеціальністю «Українська мова та література. Польська мова», тонке відчуття рідного слова і залюбленість у польську дозволили студентові стати дипломантом Х Всеукраїнського конкурсу з орфографії польської мови (м. Івано-Франківськ), пройти стажування у літній школі в Польщі, зрештою, вдосконалювати знання і методику навчання української і польської мов, набуті в університеті, викладаючи польську мову на курсах для учнів шкіл міста.

Крім того, поєднання спеціальності та спеціалізації спонукало Олександра до нових перспективних наукових досліджень, зокрема вивчення полонізмів у структурі рідної говірки. Цій темі було присвячено наукову роботу, захист якої на ІІІ Подільському лінгвокраєзнавчому конкурсі пройшов блискуче. Олександр став абсолютним переможцем, а науковий керівник Тищенко Тетяна Миколаївна за підготовку студента відзначена подяками Хмельницької облдержадміністрації та Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

Студент – активний учасник усіх заходів факультету і тих, що проводять Польський культурний і Східноподільський лінгвокраєзнавчий центри.

Тому визнання наукових доробків Олександра рідним університетом є цілком заслуженим.

Побажаємо ж нашому випускникові з легкістю підкоряти життєві та наукові вершини.

" data-title="Історія факультету української філології в іменах студентів">

Історія факультету української філології в іменах студентів

05.06.2015