ФУФ УДПУ  Нещодавно на факультеті української філології в рамках роботи науково-методичного центру художньо-педагогічної творчості імені Степана Павленка, а також з нагоди Днів науки в УДПУ було запрошено видатного письменника й літературознавця, доктора філологічних наук, професора Володимира Панченка.

Володимир Євгенович уже приїздив у жовтні й читав нашим студентам лекцію про Миколу Зерова, Миколу Хвильового й Лесю Українку. Він тоді зачарував аудиторію легким цікавим викладом, тонким гумором, глибоким знанням матеріалу і власним досвідом (усе, що досліджує В. Панченко, він вишукує і збирає особисто, намагаючись побачити все своїми очима, об’їздити й зафотографувати всі місця, пов’язані з досліджуваними письменниками.ФУФ УДПУ

Як зазначила у вступному слові до теперішнього дійства Марина Павленко, він тоді «трохи пооббивав мармур із наших класиків, і вони аж ожили, потепліли й стали ближчими».

Цього разу тема не менш складна й ризикована: адже йшлося про «живого класика», «генія сучасності» і «царицю поезії» (до того ж, людину з непростим характером) Ліну Костенко.ФУФ УДПУ

Але Володимир Панченко і тут блискуче продемонстрував свої таланти промовця, науковця й дипломата. У своїй лекції «Ліна Костенко: особистість і поезія» він зумів не тільки «оживити» й наблизити постать Ліни Костенко до читачів, але й глибоко проникнути в її твори, а ще – передати загальний дух часу: як епохи «шістдесятництва», так і сьогодення.

" data-title="“Ліна Костенко: особистість і поезія”">

“Ліна Костенко: особистість і поезія”

22.04.2016