Відкриваючи «Діалектологічну майстерню», доктор філологічних наук, професор, директор Інституту української мови НАН України Павло Юхимович Гриценко привітав усіх присутніх із національним святом – 150-ою річницею від дня народження Лесі Українки. У лекції для майже сотні учасників він окреслив перспективи сучасної діалектології та цінність діалектологічних досліджень. «Матимемо можливість знайти відповіді на будь-які питання, зокрема геополітичні, міжнародної політики, української етномовної територіальної цілісності, якщо діалектні тексти буде зафіксовано і відтворено», – зазначив Павло Юхимович.

На семінарі було представлено найновіші дослідження з регіональної діалектології, обговорено нові видання  хрестоматій діалектних текстів, які, за словами П. Гриценка, мають таку силу, що можуть стати наочністю не лише для логічних процедур, а й для Гаазького суду. Значну частину семінару було відведено для доповідей молодих учених-діалектологів з усіх куточків України, які продемонстрували свої наукові здобутки.

Завдяки участі у Всеукраїнській лінгвістичній школі-семінарі для молодих дослідників «Діалектологічна майстерня» ми збагатились новими ідеями для дослідження східноподільського ареалу.

Особливо пишаємося тим, що під час доповідей як досвідчених діалектологів, так і початківців неодноразово було згадано неабиякий унесок до скарбниці діалектології Східноподільського лінгвокраєзнавчого науково-координаційного центру факультету української філології, зокрема науково-дослідницькі доробки кандидатів філологічних наук Т. М. Тищенко та  Г. Г. Березовської.

Анастасія Кириленко

Артем Гончарук

Вікторія Капуловська

" data-title="МАГІСТРАНТИ ФАКУЛЬТЕТУ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У РОБОТІ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ЛІНГВІСТИЧНОЇ ШКОЛИ-СЕМІНАРУ ДЛЯ МОЛОДИХ ДОСЛІДНИКІВ «ДІАЛЕКТОЛОГІЧНА МАЙСТЕРНЯ»">

26 лютого на базі Інституту української мови НАН України в онлайн-форматі було проведено традиційну Всеукраїнську лінгвістичну школу-семінар для молодих дослідників «Діалектологічна майстерня», у якій, зокрема, уже не вперше взяли участь магістранти факультету української філології Артем Гончарук, Вікторія Капуловська, Анастасія Кириленко та очільник Східноподільського лінгвокраєзнавчого центру, кандидат філологічних наук, професор кафедри української мови та методики її навчання Тетяна Миколаївна Тищенко.

Анастасія Кириленко

Артем Гончарук