- Факультет філології та журналістики - https://ff.udpu.edu.ua -

Майбутній учитель-словесник ХХІ століття

23 квітня 2014 р. у межах роботи науково-методичного центру «Формування національно-мовної особистості в умовах неперервної освіти» відбувся Загальноуніверситетський конкурс «Майбутній учитель-словесник ХХІ століття».

ФУФ УДПУ [1]

З вітальним словом до присутніх викладачів, конкурсантів, студентів звернулася директор науково-методичного центру «Формування національно-мовної особистості в умовах неперервної освіти» доктор педагогічних наук, професор Мамчур Л. І.

Конкурс проводився у таких напрямах:

  1. Мовний науково-методичний проект сучасного уроку.
  2. Літературний науково-методичний проект сучасного уроку.
  3. Народознавчий науково-методичний проект сучасного уроку.
  4. Науково-методичний проект виховного заходу (мовного, літературного, народознавчого).

На конкурсі були представлені 9 фрагментів уроків, спроектовані  студентами ІV-V курсів факультету української філології.

Оцінювало фрагменти сучасного уроку, проведені в умовно навчальному середовищі, журі в такому складі: голова журі  Мамчур Л. І., доктор педагогічних наук, професор; члени журі: Кучеренко І. А., кандидат педагогічних наук, доцент кафедри практичного мовознавства, Пархета Л. П., кандидат педагогічних наук, доцент кафедри української літератури та українознавства, Гончарук В. А., кандидат педагогічних наук, доцент кафедри української літератури та українознавства, Маслюк К. М., викладач кафедри української мови та методики її навчання. Дипломи «Майбутній учитель-словесник» здобули такі конкурсанти:

І місце

ФУФ УДПУ [2]

Ребрій Марина (55 група). Урок української мови на тему «Слова однозначні та багатозначні. Багатозначність слова. Полісемія».

ІІ місце

ФУФ УДПУ [3]

Шутко Сніжана (55 група). Урок української мови на тему «Словосполучення, відмінність словосполучень від слова, його форми і речення. Головне і залежне слово у словосполученні».

ФУФ УДПУ [4]

Шмалюх Тетяна (51 група). Урок з українського народознавства на тему «Рід і Рожаниці. Родина як найвища цінність українців».

ІІІ місце

ФУФ УДПУ [5]

Хлівна Тетяна (44 група). Урок української літератури на тему «Євген Гуцало. «Олень Август». Ідея неординарного, власного погляду на світ».

ФУФ УДПУ [6]

Корженецька Наталія (52 група). Урок української мови на тему «Навчальний усний твір-опис природи на основі особистих вражень у художньому стилі».

Варто відзначити, що студенти-філологи з великою відповідальністю готувалися до конкурсу. Представлені теми фрагментів-уроків відповідали чинній програмі, а мета сформульована згідно зі стратегічними завданнями сучасної школи. Кожен із розроблених фрагментів уроків презентував поєднання традиційних та інноваційних методів навчання; студенти застосовували сучасні технології навчання, використовували новітні засоби навчання.

Загалом конкурс засвідчив належний рівень професійної компетентності майбутніх учителів-словесників.

Вітаємо переможців, бажаємо успіхів у реалізації своїх педагогічних ідей у подальшій праці!