Мала академія наук – одна із форм профорієнтаційної роботи та співпраці факультету української філології зі школами м. Умань і прилеглих районів Черкаської області.  Учні, здібні до філології, творчо обдаровані, мають змогу працювати  в секціях, що функціонують на факультеті, зокрема: української мови (керівники – проф. О. Зелінська, доц. Т. Тищенко), української літератури (доц.О. Наконечна), українознавства (В. Семенчук), світової літератури та російської мови (доц. О. Черевченко). До навчального процесу в МАН залучаються й інші науковці кафедр факультету.

Заняття в МАН  сприяють виявленню здібностей, обдарувань і самовизначенню та реалізації учнів шляхом залучення їх до пошукової, експериментальної, дослідницької роботи. Педагогічний процес у МАН має свої особливості, які відрізняють його від звичайних уроків у школі:  програми проблемних груп МАН, на відміну від стабільних навчальних програм, охоплюють такі галузі знань і практичної діяльності, які виходять за межі уроку і враховують індивідуальні інтереси та творчий потенціал конкретної дитини. Як правило, роботу в  МАН  учні починають ще дев’ятикласниками.  Вони завжди дуже серйозно й охоче працюють поруч із науковцями, пишаються тим, що хоч і маленьке, але зробили відкриття. Особливо активними учасники стають в 11 класі, оскільки паралельно відвідують курси для підготовки до ЗНО, які працюють у нашому університеті.

Захист робіт проходить у декілька етапів, кожному з яких передують написання контрольних робіт з української мови та літератури. Цьогорічні учасники МАН, консультантами яких є доценти нашого факультету, показали високий рівень на обласному етапі Всеукраїнського наукового конкурсу-захисту наукових робіт, який відбувся 15 лютого в м. Черкаси. Переможцями в різних секціях стали

Герасименко Лілія  (Уманська міська гімназія, ІІ місце; вчитель – Тіторенко В.П., консультант  – доцент кафедри світової літератури та слов’янських мов Черевченко О.М.);

Гончаренко Антон (Уманська міська гімназія, ІІ місце; вчитель Молоканова В.М., консультант – Семенчук В.В.);

Кальна Тетяна  (Уманська гімназія, ІІ місце; вчитель – Пархета Ж.М., консультант  – професор кафедри української  мови та методики її навчання Зелінська  О. Ю.);

Денисюк Марія  (Уманська гімназія, ІІІ місце; вчитель – Чернишева Л.А., консультант – доцент кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання Лопушан Т.В.);

Жупаник Ольга  (Уманська міська гімназія, ІІІ місце; вчитель – Залізко Л.М., консультант – доцент кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання Лопушан Т.В.);

Петраш Наталя  (Маньківський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія», ІІІ місце; вчитель – Грещук В.В., консультант  – доцент кафедри української мови та методики її навчання Розгон В.В.);

Січкар Анастасія  (Уманська ЗОШ І – ІІІ ступенів № 1, ІІІ місце; вчитель Козаченко Г.С.; консультант  – професор кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання Сивачук  Н.П.);

Хомченко Олена  (Уманська ЗОШ І – ІІІ ступенів № 4, ІІІ місце; вчитель – Суворова Т.В., консультант  – доцент кафедри української мови та методики її навчання Тищенко Т.М.);

Юзвенко Анастасія  (Маньківський НВК «ЗОШ І – ІІІ ст. – гімназія», ІІІ місце; вчитель – Грещук В.В., консультант  – доцент кафедри української мови та методики її навчання Розгон В.В.)

У складі журі працювали доценти кафедр української мови та методики її навчання – Тищенко Т.М., практичного мовознавства – Авраменко В.І., української літератури, українознавства та методики їх навчання – Павленко М.С., які мали змогу запросити всіх учасників – найкращих випускників загальноосвітніх шкіл Черкащини – до вступу на факультет української філології Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

" data-title="Мала академія наук – форма профорієнтаційної роботи">

Мала академія наук – форма профорієнтаційної роботи

20.02.2015