- Факультет філології та журналістики - https://ff.udpu.edu.ua -

МІЖНАРОДНЕ СТАЖУВАННЯ ВИКЛАДАЧІВ ФАКУЛЬТЕТУ

У період із 8 серпня до 16 вересня 2022 року викладачі кафедр української мови та методики її навчання (Інна КОЛОМІЄЦЬ, канд. філол. н., доц.; Зоя КОМАРОВА, канд. філол. н., доц.; Вікторія ШИМАНСЬКА, канд.  філол.  н., доц.), української літератури, українознавства та методик їх навчання (Наталія ЗАРУДНЯК, ст. викладач) пройшли міжнародне стажування в Білостоцькому університеті (Польща) «Навчально-наукова діяльність в сучасному університеті : виклики, рішення, перспективи», яке передбачало поглиблення знань та розвиток професійних компетенцій науково-педагогічних працівників із погляду викликів, рішень і перспектив  у їхній викладацькій і науково-дослідній діяльності в сучасному закладі вищої освіти.

Програмою стажування було передбачено вісім лекційних онлайн-занять (із використанням платформи Zoom), до кожного з них підготовлено пакет навчальних матеріалів, доступ до яких матимуть учасники навчання навіть після його завершення. Лекції проводили досвідчені науковці Факультету Наук про Освіту Білостоцького університету: dr. Marta Kowalczuk-Walędziak, dr.  Beata Kunat, Dr.Hab. Urszula Wróblewska, Dr. Hab. Alicja Korzeniecka-Bondar, dr. Bożena Tołwińska, Dr. Hab. Tomasz Bajkowski, dr. hab. Krzysztof Sawicki. Тематика занять була досить актуальною, вона охоплювала різні питання сучасної вищої освіти, висвітлювала новітні методичні досягнення викладачів-практиків, стосувалася пошуку ефективних методів і форм роботи зі студентами, удосконалення дослідницьких навичок викладачів.

[1]

[2]

[3]

[4]

Навчання за програмою стажування сприяло вдосконаленню компетенцій у застосуванні різних методів і форм роботи зі здобувачами освіти (навчання творчого мислення, праця методом тьюторингу, використання інтерактивних онлайн-інструментів), розвитку дослідницьких навичок (написання наукових статей, володіння мистецтвом публічних виступів), укладанню алгоритму впровадження нових практик у різні сфери науково-педагогічної діяльності викладачів кафедр.

За  результатами навчання учасники стажування підготували залікові роботи у формі есе на тему «Зміни в сучасному університеті: виклики сьогодення та тенденції розвитку», у яких описали власний досвід роботи, досвід кафедр, факультету та університету.

Спілкування під час лекцій відбувалось у невимушеній атмосфері, відзначалось повагою до колег з України та підтримкою українського народу в боротьбі проти російської агресії.

За підсумками виконання програми стажування учасникам видано сертифікат про його проходження (загальною тривалістю 180 годин / 6 кредитів ECTS).

Інна КОЛОМІЄЦЬ [5]

Зоя КОМАРОВА [6]

Вікторія ШИМАНСЬКА [7]

Наталія ЗАРУДНЯК [8]