- Факультет української філології - https://ff.udpu.edu.ua -

Нам так потрібен МИР!

ФУФ УДПУ [1]

Останній рік, на жаль, українці зовсім не так, як раніше, відзначають Міжнародний день миру. Події на Сході диктують нам реалії сьогодення. Нещодавно за ініціативи волонтерського сектору студради студенти факультету української філології Діана Подреза (34 гр.), Катерина Галкіна  (33 гр.), Інна Гусак (34 гр.),  Євгеній Романчук (33 гр.), Ольга Мацько (11 гр.), Катерина Бежинар (37 гр.), Олександр Туров (37 гр.), Олена Обримба  (37 гр.) відвідали Волонтерський центр допомоги бійцям Уманщини та долучилися до виготовлення маскувальної сітки для 11 окремого МПБ «Київська Русь».

 ФУФ УДПУ [2]

Довідка. Міжнародний день миру відзначається з 1968 року. Проголосив його Папа римський Павло VI. Можливо, саме тому, що свято було «створене» священиком, основною думкою цього дня є влучний вислів: «Пробач, і ти отримаєш мир».

ФУФ УДПУ [3]

Генеральна Асамблея постановила щорічно святкувати цей день 21 вересня як «день глобального припинення вогню й ненасильства». У зв’язку з цим було закликано всі країни та всіх людей припинити військові дії на цілу добу. Що дав цей захід? Цілих двадцять чотири години безпечної перерви отримали ті люди, які надають життєво необхідну швидку допомогу тим, хто її потребує. Упродовж цього періоду посередники отримали можливість для того, щоб дійти згоди, укласти перемир’я. А найголовніше – це шанс для тих, хто бере безпосередню участь у збройних (і не тільки) конфліктах, щоб вони могли ще раз замислитися про доцільність продовження насильства.

ФУФ УДПУ [4]

Уряди різних країн повинні усвідомити глобальне значення Міжнародного дня миру, а ми для початку маємо навчитися жити в мирі одне з одним.

ФУФ УДПУ [5]