Народне рукомесництво Східного Поділля як дійовий засіб духовного і фізичного оздоровлення нації за умов сьогодення

Під час практичної частини семінару доцент кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання, член Національної спілки народного мистецтва України Наталія Осіпенко для студентів медичного коледжу провела майстер-клас із виготовлення ляльки-мотанки.

Учасники майстер-класу одностайно довели, що процес «мотання» ляльки є дієвим психотерапевтичним засобом, який допомагає заспокоїти нервову систему, зарядитися позитивною енергією та привести всі свої думки до ладу. А ще лялька, зроблена власноруч, сповнена позитивної енергії, любові й тепла.

За підсумками семінару було прийнято резолюцію – популяризувати національні особливості й духовну цінність народного мистецтва, спрямувати наукові розвідки на потреби творчих практик ХХІ ст.

" data-title="Народне рукомесництво як дієвий засіб оздоровлення нації за умов сьогодення">

Народне рукомесництво як дієвий засіб оздоровлення нації за умов сьогодення

22 листопада 2021 року в межах роботи кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання спільно з Уманським медичним коледжем відбувся ІІІ Регіональний науково-практичний семінар «Народне рукомесництво Східного Поділля як дієвий засіб духовного і фізичного оздоровлення нації за умов сьогодення».

У програмі семінару було розглянуто питання: народне рукомесництво як засіб патріотичного виховання молоді; українська народна вишивка в етнокультурному вимірі; декоративно-прикладне мистецтво як важливий складник трудотерапії; лялькотерапія у процесі роботи з особливими дітьми.