- Факультет філології та журналістики - https://ff.udpu.edu.ua -

Народне рукомесництво як дієвий засіб оздоровлення нації за умов сьогодення

22 листопада 2021 року в межах роботи кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання спільно з Уманським медичним коледжем відбувся ІІІ Регіональний науково-практичний семінар «Народне рукомесництво Східного Поділля як дієвий засіб духовного і фізичного оздоровлення нації за умов сьогодення».

У програмі семінару було розглянуто питання: народне рукомесництво як засіб патріотичного виховання молоді; українська народна вишивка в етнокультурному вимірі; декоративно-прикладне мистецтво як важливий складник трудотерапії; лялькотерапія у процесі роботи з особливими дітьми.

Народне рукомесництво Східного Поділля як дійовий засіб духовного і фізичного оздоровлення нації за умов сьогодення [1]

Під час практичної частини семінару доцент кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання, член Національної спілки народного мистецтва України Наталія Осіпенко для студентів медичного коледжу провела майстер-клас із виготовлення ляльки-мотанки.

Народне рукомесництво Східного Поділля як дійовий засіб духовного і фізичного оздоровлення нації за умов сьогодення [2]

Учасники майстер-класу одностайно довели, що процес «мотання» ляльки є дієвим психотерапевтичним засобом, який допомагає заспокоїти нервову систему, зарядитися позитивною енергією та привести всі свої думки до ладу. А ще лялька, зроблена власноруч, сповнена позитивної енергії, любові й тепла.

Народне рукомесництво Східного Поділля як дійовий засіб духовного і фізичного оздоровлення нації за умов сьогодення [3]

За підсумками семінару було прийнято резолюцію – популяризувати національні особливості й духовну цінність народного мистецтва, спрямувати наукові розвідки на потреби творчих практик ХХІ ст.