- Факультет філології та журналістики - https://ff.udpu.edu.ua -

Наші студенти – учасники програми «Польсько-український молодіжний обмін»

ФУФ УДПУ [1]

Марія Каганенко (23 група), Анна Лобань (23 група) та Анастасія Січкар (11 група) нещодавно повернулися із захоплюючої поїздки до Польщі.

ФУФ УДПУ [2]

Марія Каганенко привезла безліч позитивних емоцій, переконання, що Польща – чудова країна, і міста в ній – дуже цікаві. Анну Лобань, яка вперше побувала за кордоном, особливо захопили культура та побут поляків, вона радіє, що познайомилася з новими цікавими людьми.

ФУФ УДПУ [3]

ФУФ УДПУ [4]

Анастасія Січкар переконана, що час, проведений у Польщі, безперечно, запам’ятається надовго, бо під час подорожі було безліч позитивних моментів, цікавих вражень та просто гарно проведених днів. Студентка захоплено розповідає: «У Польщі є багато гарних міст, визначних соборів, музеїв, але ми встигли побувати лише в Гнєзно, Познані, на острові Ледніцкі та побачити вечірню «Ваву». Коли нам сказали, що ми будемо спілкуватися у колі поляків, які не розуміють української та досить погано знають англійську, ми перелякались, але впродовж трьох днів наш страх розвіявся, і ми всі почали «пшекати».

ФУФ УДПУ [5]

Час, проведений у Польщі, мені запам’ятається ще й тому, що ми знайшли нових друзів, розширили свій світогляд та просто класно провели час, та ще й з користю.

ФУФ УДПУ [6]

Подорожуйте! Як сказала одна розумна людина: «Витрачайте кошти не на речі, а на подорожі, оскільки, яка різниця, скільки років вашим кедам, якщо ви йдете у них по Парижу». Ось тут так само».

ФУФ УДПУ [7]

Студенти філологічного факультету здійснили подорож у рамках другого етапу програми «Польсько-український молодіжний обмін», яка щорічно проходить на базі початкової школи №3 ім. святого Войцеха у м. Гнєзно (Польща), за фінансової підтримки Національного центру культури. Постійним координатором проекту з українського боку є професор Оксана Заболотна (УДПУ імені Павла Тичини), з польського боку – директор вищезгаданої школи Радослав Собков’як.

ФУФ УДПУ [8]

У другому етапі програми взяли участь 23 представники з України.

ФУФ УДПУ [9]

Програма перебування була цікавою та насиченою. Перше знайомство української молоді з польською пройшло під гаслом: «Ми слов’яни – пізнаємо один одного». Після зустрічі відбувся майстер-клас з основ фотографії. Учасники проекту ознайомилися з архітектурою міста Гнєзно, історичними пам’ятками, музеями. Окрім того, відвідали острів Ледніцький та історичну частину міста Познань. Традиційно молодь зустрілася з Примасом Польщі Войцехом Поляком. Незабутні враження на українську молодь справило перебування упродовж одного дня у польській сім’ї, що дало змогу ще глибше пізнати культуру крізь призму родинних традицій.

ФУФ УДПУ [10]

На завершення проекту було підготовлено та поставлено спектакль під назвою: «Хрещення Мєшка І», у якому взяли участь усі учасники програми. У ході концертної програми польська і українська молодь продемонструвала неабиякі артистичні здібності у театральному, вокальному та хореографічному мистецтві.

ФУФ УДПУ [11]