Українська делегація у складі Павла Ротара куратора групи, віце-президена асоціації «Україна-Франція»; Наталії Мамчур майстрині народної вишивки, кандидата педагогічних наук, старшого викладача кафедри української літератури та українознавства, співробітника науково-методичного центру «Дослідження народної вишивки Східного Поділля», науково-дослідної лабораторії «Етнологія Черкаського краю» факультету української філології Уманського державного університету ім. Павла Тичини; Тетяни Грицай старшого викладача кафедри фундаментального мистецтва Мистецького інституту художнього моделювання та дизайну ім. Сальвадора Далі (м. Київ), члена Національної спілки художників України; Олени Ящук відомої художниці та генерального директора Ukrainian Art Week гідно представили мистецтво України на міжнародному рівні в Туркменистані.

1

Період з 24 по 30 червня 2013 року в Національній туристичній зоні «Аваза» назавжди увійшов в історію країни як Тиждень Культури Туркменистану. Це величне свято вперше проходило на узбережжі Каспійського моря та викликало зацікавлення серед політиків, культурних діячів, творчої інтелігенції, журналістів з багатьох країн світу.

4

Упродовж семи днів тріумфувала феєрія духовного підйому туркменського народу, демонструючи величезний творчий потенціал, спрямований на розширення полікультурного діалогу. У перші дні Тижня в готелі «Небітчі» відбулися урочистості з нагоди відкриття Міжнародної виставки мистецтв, що на меті мала продемонструвати найкращі духовно-матеріальні надбання туркменського та інших народів.

9

У виставці брали участь зарубіжні гості з 17 країн світу, а також туркменські художники і майстри декоративно-прикладного мистецтва. Атмосфера, яка панувала на Міжнародній виставці мистецтв, сприяла спілкуванню та обміну творчим досвідом.

2

Фестивальна палітра великої святкової акції вмістила в собі багато різноманітних подій, що продемонстрували колосальний культурний потенціал Туркменистану, самобутність національної спадщини і представили нові можливості для активних творчих контактів на міжнародному рівні. У рамках Тижня культури в Туркменистані пройшли різноманітні заходи, зокрема виставка видавничої продукції, покази туркменських кінострічок, вечір поезії, блискуча прем᾽єра оперної постановки, незабутні концертні вистави за участю провідних солістів і виконавців Туркменистану та інших держав.

6

Крім основних заходів, відбулося безліч неформальних зустрічей, імпровізованих майстер-класів та творчих дискусій. Захоплювали дух масштабні феєрверки, інтерактивні водні шоу, співочі фонтани, подорожі по штучній річці Аваза, вишукані біло-мармурні архітектурні творіння туристичної зони.

5

Незабутнім став заключний гала-концерт на новозбудованій сцені з популярними артистами країни та зарубіжжя. У рамках урочистої церемонії завершення Тижня культури відбулося вручення дипломів учасникам Міжнародної виставки мистецтв та офіційних листів подяки від Міністерства культури Туркменистану.

7

Варто підкреслити, що статус подій Тижня культури був під особистим патронажем і участю Президента країни Гурбангули Бердимухамедова, що в свою чергу додає культурній сфері країни найважливішої, пріоритетної ролі у духовному розвитку суспільства, соціально-економічному прогресі, підвищенні авторитету Туркменистану на світовій арені.

8
      Тиждень культури в Національній туристичній зоні «Аваза» продемонстрував яскравий етноколорит та кращі риси туркменського народу, щедру гостинність, щиру привітність, творчу самобутність.

10

Неперевершені враження про Туркменистан запам᾽ятаються українській делегації назавжди. Кожна мить перебування на туркменській землі наскрізно торкнула душевні струни, які обов᾽язково стануть відголоском нових творчих ідей та проектів.

" data-title="Наталія Мамчур на Міжнародній виставці в Туркменистані">

Наталія Мамчур на Міжнародній виставці в Туркменистані