- Факультет філології та журналістики - https://ff.udpu.edu.ua -

Бакалавр

Напрям підготовки 6.020303 Філологія. Українська мова і література

вчитель української мови і літератури

Бакалавр (перший цикл вищої освіти).

Немає, зарахування проводиться на загальних умовах вступу.

Немає.

Профіль програми

Студенти отримують необхідні знання в галузі філології. Бакалавр готується працювати молодшим фахівцем в галузі освіти, системи організаційно-виховної роботи, займати посади, передбачені типовими номенклатурами посад для заміщення їх спеціалістами з базовою вищою освітою в державних і громадських організаціях.

Фахівці здатні простежити динаміку громадських настроїв, інтересів, потреб, соціальних і особистісних пріоритетів населення; встановити специфіку і тенденції розвитку громадської думки представників регіону, або специфічної групи населення у порівнянні з позицією населення України в цілому; визначити реальний стан соціального самопочуття громадян, рівень їхньої готовності до участі в суспільно-політичному житті регіону і країни; встановити рівень суспільного задоволення або конфліктності певних соціальних груп, а відтак й прогнозувати перспективи перебігу суспільних процесів.

Характерною ознакою програми професійної підготовки зі спеціальності “Філологія” в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини є спрямованість на формування наукового світогляду, уміння здійснювати навчально – пізнавальну діяльність та використовувати надбані знання у практичній фаховій діяльності, оволодівати мовами та суміжними спеціальностями.

Загальний обсяг навчальної програми 240 кредитів ЄКТС, в т.ч.: модулі гуманітарного та соціально-економічного циклу – 24 кр., модулі природничо-математичної підготовки – 10 кр., модулі професійної та практичної підготовки – 206 кр.

1. Знання з предметної області

Базові уявлення про:

сучасну методологію наукових досліджень в галузі філології; теорію і методологію філологічної науки; методику філологічного та джерелознавчого аналізу для виявлення мовознавчих та літературознавчих концепцій та вивчення певних філологічних  процесів, явищ; основні категорії педагогіки та психології.

2. Когнітивні уміння та навички з предметної області

3. Практичні навички з предметної області

Володіння українською мовою в її літературній формі та діалектному розмаїтті; уміння аналізувати мову в її історичному розвитку та сучасному стані, користуючись системою основних понять і термінів загального мовознавства; орієнтування в основних етапах історії науки про мову та проблемних питаннях сучасного мовознавства. Усвідомлення закономірностей літературного процесу, художнього значення літературного твору у його суспільних та культурних взаємозв’язках, визначення художньої своєрідності творів та творчості письменника в цілому. Володіння основними методами лінгвістичного та літературознавчого аналізу. Уміння редагувати україномовні тексти різних стилів. Уміння використовувати філологічні знання у процесі викладання української мови та літератури, світової літератури у відповідних типах середніх навчальних закладів.

4. Загальні уміння та навички

Бакалавр за напрямом «Філологія. Українська мова і література» може продовжити навчання на другому циклі вищої освіти (рівні – спеціаліст, магістр) за спеціальністю «Українська мова і література». Спеціаліст – 5 років навчання на базі загальної середньої освіти або 1 рік навчання на базі бакалаврату; магістр – 1,5 роки навчання на базі бакалаврату.

Тимчасове положення про оцінювання знань та визначення рейтингу студентів у кредитно-модульній системі організації навчального процесу.

Завершена навчальна програма обсягом 240 кредитів, успішне складання державних екзаменів або захист дипломної роботи на засіданні Державної екзаменаційної комісії.

Денна

Декан факультету української філології – Коваль Валентина Олександрівна, доктор педагогічних наук, професор.

Структурно-логічна схема підготовки фахівця освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» [1]

Перелік [2] дисциплін:

ДВФ.01 Вступ до мовознавства [3]

ДВФ.02 Вступ до літетарурознавства [4]

ДВФ.03 Старослов’янська мова [5]

ДВФ.04 Істор грамат укр мови [6]

ДВФ.05 ДУМ [7]

ДВФ.06 Фольклор [8]

ДВФ.07 Методика навч укр мови [9]

ДВФ.08 МНУЛ [10]

ДВФ.09 МНЗЛ [11]

ОНД.01 Історія та культура [12]

ОНД.02 Філософія [13]

ОНД.04 Іноземна мова [14]

ОНД.05 Фізичне виховання [15]

ОНД.06 ОП та БЖД [16]

ОНД.08 Українознавство [17]

ОНД.09 Педагогіка [18]

ОНД.10 Психологія [19]

ОНД.11 Вікова фізіологія [20]

ОНД.12 СУЛМ [21]

ОНД.13 іст укр літ [22]

 

Напряму підготовки: 6.020303 Філологія. Українська мова і література. Додаткова спеціальність: Мова і література (англійська) [23]

 

Напряму підготовки: 6.020303 Філологія. Українська мова і література. Спеціалізація: Українознавство [24]

 

Напряму підготовки: 6.020303 Філологія. Українська мова і література. Спеціалізація: Російська мова [25]

 

Напряму підготовки: 6.020303 Філологія. Українська мова і література. Спеціалізація: Польська мова [26]

 

Напряму підготовки: 6.020303 Філологія. Українська мова і література. Спеціалізація: Редагування освітніх видань [27]

 

Напрям підготовки 6.020303 Філологія. Українська мова і література. Спеціалізація Історія [28]

 

Напрям підготовки 6.020303 Філологія. Українська мова і література. Спеціалізація Практична психологія [29]