Поділитися новиною
Обговорюємо важливі аспекти освітніх програм
30 жовтня 2024 року на факультеті філології та журналістики відбулася зустріч представників Групи зі змісту та якості освіти зі здобувачами першого року навчання за освітніми програми предметної спеціальності «Українська мова і література». Учасники заходу обговорили важливі питання структури й особливостей освітніх програм, їх реалізації та вдосконалення, участі студентів і студентського самоврядування в процедурах забезпечення якості освітнього процесу і вищої освіти.
Гарант освітньої програми «Середня освіта (Українська мова і література. Мова і література (англійська))» Тетяна ЛОПУШАН проаналізувала визначені в програмі компетентності і результати навчання, акцентувала увагу на їх взаємозв’язку і на відповідності добору освітніх компонентів, які забезпечать формування в майбутніх педагогів загальних і фахових умінь-навичок та досягнення таких результатів навчання, що дозволять їм успішно провадити трудову діяльність у закладах загальної середньої освіти.
Тетяна ТИЩЕНКО, гарант освітньої програми «Середня освіта (Українська мова і література. Мова і література (польська))», розповіла здобувачам про організацію їхнього практичного навчання, терміни проходження та особливості передбачених у програмах навчальних і виробничих практик, про можливості здобувачів освіти будувати індивідуальну освітню траєкторію через вільний вибір дисциплін, щоб набувати додаткових компетенцій, необхідних для їхнього загального та\або фахового розвитку.
Керівник Групи зі змісту та якості освіти Зоя КОМАРОВА ознайомила присутніх з особливостями університетської системи внутрішнього забезпечення якості на рівні факультету філології та журналістики, поінформувала про основні завдання і структуру групи, яку вона очолює, а також про важливість і необхідність студентських ініціатив для якісної реалізації освітніх програм, забезпечення інформаційної, психологічної, соціальної та іншої підтримки студентства.
Керівник секції моніторингу якості освіти Галина ОСІПЧУК пояснила здобувачам освіти, чому так важливо студентам долучатися до опитувань, які проводять для них в університеті та на факультеті, а також висловлювати пропозиції для успішної реалізації освітніх програм та організації освітнього процесу.
Попереду ще багато різноманітних зустрічей, дискусій, заходів, тому сподіваємося на студентську свідомість, активність, орієнтацію їхньої освітньої діяльності на реалізацію амбітних планів заради розвитку освітніх програм, університету і факультету, української вищої освіти загалом.
Зоя КОМАРОВА
Переглядів 77