1 – 3 жовтня 2015 року у Львові в Інституті українознавства імені І. Крип’якевича НАН України відбулася Міжнародна наукова конференція «Пам’ятки української мови: жанри і стилі. Діалект і пам’ятка». У роботі конференції взяли участь науковці з різних регіонів України: Кам’янця-Подільського, Києва, Житомира, Хмельницького, Івано-Франківська, Львова, Старобільська, Ужгорода, Умані та зарубіжжя: Варшави, Любліна, Загреба, Сегеда.

Пленарне засідання проходило в конференц-залі українського храму науки – Наукового товариства імені Шевченка, стіни якого увібрали дух багатьох подвижників української науки.

Наукова проблематика конференції була зосереджена навколо  питань  української діалектології в нерозривному зв’язку з історією української мови.

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини представляли викладачі кафедри української мови та методики її навчання В. В. Денисюк, О. Ю. Зелінська, Т. М. Тищенко, які виступили з науковими доповідями.

У рамках круглого столу було презентовано нові наукові видання, обговорено концепції навчальних підручників для вищої школи із діалектології та історії української мови.

Пам’ятаючи давно всім відомий постулат, що народ існує до того часу, поки має власну мову, науковці прагнуть максимально зберегти та удоступнити для майбутніх досліджень ученим-славістам говіркове багатство української мови.

Емоційності конференції додали екскурсії до родинного гнізда митрополита А. Шептицького у Прилбичах, підземного монастиря в Страдчі та перегляд вистав Львівського національного театру опери та балету.

" data-title="«Пам’ятки української мови: жанри і стилі. Діалект і пам’ятка»">

«Пам’ятки української мови: жанри і стилі. Діалект і пам’ятка»

06.10.2015