- Факультет філології та журналістики - https://ff.udpu.edu.ua -

ПРЕЗЕНТАЦІЯ СЛОВНИКА СЕЛА ГОРОДЕЦЬКОГО В СЕЛІ ГОРОДЕЦЬКОМУ

Науковці  Східноподільського лінгвокраєзнавчого центру провели презентацію Словника села Городецького в  «епіцентрі»  говірки.

Східноподільського лінгвокраєзнавчого центру провели презентацію Словника села Городецького [1]

Словник – це збереження мови у вічності, а надто словник говірки. Він виходить за межі суто мовознавчої праці, його укладають відповідно до усталених у лексикографічній практиці вимог, але його сторінки містять правдиві скарби нашої рідної мови, що існує в часі й просторі, але жива тільки в устах її носіїв.

«Мова потребує праці, розуму і серця. І вона тоді віддячить тобі енергетикою і позитивом», – такими словами, які належать світочу української діалектології Павлові Гриценку, можна узагальнити напрацювання, представлені в книзі «Матеріали до «Словника східноподільських говірок». Село Городецьке».

Словник східноподільських говірок [2]

Оцінка словника  жителями села є дуже важливою, бо  саме вони,  творці і носії говірки,  є найбільш кваліфікованими рецензентами такої праці.

Оксана Зелінська і Тетяна Тищенко [3]

Автори Оксана Зелінська і Тетяна Тищенко зустрілися з педагогічним колективом Городецької гімназії.

Читачі дуже трепетно і схвильовано сприйняли це видання, були вражені й ілюстраціями – фотокартками односельців, серед яких упізнали своїх рідних: і тих, які вже відійшли в засвіти, і тих, хто живе поряд. Дуже приємно, що серед учителів – випускники факультету української філології: Леся Володимирівна Ткаченко, Тетяна Валеріївна Артеменко, а також заступник директора щколи Наталя Григорівна Булеховець і водночас мати нашої випускниці Яни Євдєєвої, яка теж працює вчителем української мови.

Оксана Зелінська і Тетяна Тищенко [4]

Жителі села ревно зберігають мову, культурні надбання і традиції, а школа стала осередком вивчення цих традицій: учителі разом з учнями укладають та архівують матеріали про історію села, які є безцінним джерелом і для мовознавчих досліджень.

Висловлюємо щиру вдячність директорові школи Людмилі Василівні Курган за організацію зустрічі. Бажаємо всім добра, успіхів і процвітання.

Оксана Зелінська [5]