26 лютого 2015 року викладачами кафедри української літератури, українознавства та методики їх навчання – співробітниками науково-дослідних лабораторій «Етнологія Черкаського краю» та «Театр Слова» – було організовано і проведено науково-практичний семінар «Проблеми сучасного українознавства в умовах глобалізації», у межах роботи якого відбулося засідання Круглого столу «Проблеми становлення риторичної особистості вчителя».

Напрямами роботи семінару були такі:

1. Національна ідея і національні цінності.

2. Український фольклор як чинник формування громадянина-патріота.

3. Проблема збереження культурної спадщини народу в умовах глобалізації.

4. Українознавство в сучасному освітньому просторі.

На засіданні Круглого столу «Проблеми становлення риторичної особистості вчителя» обговорювалися питання:

1. Риторика в контексті освіти: теоретично-практичний аспект.

2. Риторична особистість: сутність, структура, специфіка поняття.

3. Формування риторичної особистості вчителя в умовах вишу: традиції та інноватика.

Активну участь у роботі семінару взяли викладачі кафедр факультету української філології – уже згаданої кафедри української літератури, українознавства та методики їх навчання (завідувач – канд. пед. наук, професор Сивачук Н. П.), кафедри української мови та методики її навчання (завідувач – доктор пед. наук, професор Коваль В. О.), кафедри практичного мовознавства (завідувач – канд. філол. наук, професор Цимбал Н. А.), кафедри світової літератури та слов’янських мов (завідувач – канд. філол. наук, доц. Осіпчук Г. В.), а також учителі загальноосвітніх шкіл м. Умань.

" data-title="«Проблеми сучасного українознавства в умовах глобалізації»">

«Проблеми сучасного українознавства в умовах глобалізації»

Напрямами роботи семінару були такі:

1. Національна ідея і національні цінності.

2. Український фольклор як чинник формування громадянина-патріота.

3. Проблема збереження культурної спадщини народу в умовах глобалізації.

4. Українознавство в сучасному освітньому просторі.

1. Риторика в контексті освіти: теоретично-практичний аспект.

2. Риторична особистість: сутність, структура, специфіка поняття.

27.02.2015