Поділитися новиною
Проби на роль Наталки-Полтавки (до 255 річниці від дня народження Івана Петровича Котляревського)
9 вересня минуло 255 років із дня народження Івана Петровича Котляревського – письменника, класика нової української літератури, громадського діяча, військового. Роль його поеми «Енеїда» важко переоцінити. Для українців цей твір завжди буде особливим. Але і не тільки для українців… «Енеїда», подейкують, була навіть у бібліотеці Наполеона, а майбутній цар Микола І замовив собі два примірники твору…
Існує думка, що частину «Енеїди» І. П. Котляревський написав саме в Умані, і що надихнула його на це славнозвісна «Софіївка». Із Черкащиною автора пов’язує також перше і єдине нещасливе кохання.
Фанатом Котляревського був Т. Г. Шевченко, на його смерть він відгукнувся віршем “На вічну пам’ять Котляревському”, в якому назвав його батьком:
“Будеш, батьку, панувати,
Поки живуть люди;
Поки сонце з неба сяє,
Тебе не забудуть!”
Не забули про його роковини й студенти 31-ї та 32-ї груп факультету філології та журналістики УДПУ, вони вирішили здійснити літературну подорож сторінками його геніяльної і незабутньої «Наталки Полтавки».
Іван Котляревський був організатором та керівником Полтавського театру. Письменник любив сцену. Третьокурсниці спробували відчути себе акторками. Кожна з дівчат вибрала по кілька реплік Наталки з тексту і зіграла їх на сцені.
Сучасні Наталки не так одягнені, не такі покірні, але не менш кмітливі, в рішучості не поступаються, вони незалежні, самодостатні, нелюба поряд терпіти не будуть.
Третьокурсниці ФФЖ теж здатні на самовіддане кохання, запевняють, що роками можуть чекати свого Петра.
Звичайно, кожен по-своєму уявляє героїню І. П. Котляревського, а ми можемо спостерігати, якою її бачать наші студенти.
Наталя ЗАРУДНЯК
Переглядів 216