На важливості проведення пошуково-дослідницької роботи з українознавства в такий нелегкий для нашої країни час наголосила у вступному слові кандидат педагогічних наук, професор, завідувач кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання, керівник науково-дослідної лабораторії «Етнологія Черкаського краю» Сивачук Наталія Петрівна.

Усіх учасників та гостей привітали учасники творчої студії «Театр Слова» (керівник – старший викладач Снігур І. М.) та народний аматорський колектив «Софія» (керівник – Заслужений працівник культури України Василь Семенчук).

DSC_0035

DSC_0033

Координатор конкурсу з українознавства кандидат педагогічних наук, доцент Гончарук В. А. ознайомила присутніх із порядком роботи конкурсу та зазначила, що всі учасники мають гарну нагоду презентувати результати своїх наукових досліджень.

Оцінювало виступи учасників компетентне журі:

–     Сивачук Наталія Петрівна – канд. пед. наук, професор, зав. кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання, завідувач науково-дослідної лабораторії «Етнологія Черкаського краю»;

–     Терешко Інна Григорівна – канд. пед. наук, доцент кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання, заст. директора Інституту філології та суспільствознавства;

–    Гончарук Валентина Анатоліївна – канд. пед. наук, доцент кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання;

–     Йовенко Лариса Іванівна – канд. пед. наук, доцент кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання;

–     Мамчур Наталія Сергіївна – канд. пед. наук, доцент кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання;

–     Семенчук Василь Васильович – доцент кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання;

–    Циганок Оксана Олександрівна – старший викладач кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання;

–     Кириченко Віта Григорівна – викладач кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання;

–     Яремчук Володимир Володимирович – викладач кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання.

Журі відзначило наукову новизну таких виступів: «Календарно-обрядові пісні історичної Уманщини (на матеріалах науково-дослідної лабораторії «Етнологія Черкаського краю» (Музика О. В.)), «Гумор і сатира в народних оповіданнях с. Косенівка» (Колесник С. Ю.), «Традиції українського бісероплетіння» (Денисюк К. С.). Цікавими виявилися учнівські наукові розвідки про весільний обряд покривання (Мельник А. Ю.), про фольклориста й краєзнавця із с. Косенівка Т. Фіялка (Бучак В. А.) та про літописця «Розстріляного відродження» Ю. Лавріненка (Денисюк М. С.).

Серед учнів 11 класів переможцями конкурсу стали:

І місце: Колесник Софія Юріївнаучениця 11 класу Косенівського навчально-виховного комплексу;

ІІ місце: Денисюк Марія Станіславівнаучениця 11-А класу Уманської міської гімназії

та Січкар Анастасія Андріївна – учениця 11 класу Уманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 імені О. С. Пушкіна.

Серед учнів 8-9 класів переможцями конкурсу стали:

І місце: Музика Олена Володимирівна – учениця 8-А класу Уманської загальноосвітньої школи № 9

та Денисюк Катерина Станіславівна – учениця 9-В класу Уманської міської гімназії;

ІІ місце: Бучак Вікторія Андріївна – учениця 8 класу Косенівського навчально-виховного комплексу;

Мельник Анастасія Юріївна – учениця 9-В класу Уманського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 7 – колегіум»;

DSC_0064

Сабадин Софія Анатоліївна – учениця 9 класу Ліщинівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Христинівської районної ради Черкаської області.

Учасники мали гарну нагоду виготовити своїми руками ангеликів у межах благодійного проекту «З Україною у серці творимо дива» (проводила учитель української мови і світової літератури Легедзинської ЗОШ І–ІІІ ст. Собкович Ольга Дмитрівна).

Учні отримали відзнаки та сертифікати на підтвердження участі в конкурсі з українознавства, а також цінні подарунки – книги Н. П. Сивачук.

" data-title="Регіональний конкурс з українознавства для учнів">

Регіональний конкурс з українознавства для учнів

11 грудня 2014 року на базі кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання і науково-дослідної лабораторії «Етнологія Черкаського краю» відбувся регіональний конкурс з українознавства, в якому взяли участь учні 8-11 класів середніх навчальних закладів усіх типів.

DSC_0035

DSC_0033

Оцінювало виступи учасників компетентне журі:

Серед учнів 11 класів переможцями конкурсу стали:

Серед учнів 8-9 класів переможцями конкурсу стали:

DSC_0064

15.12.2014