19 березня 2015 року на факультеті української філології відбувся Регіональний науково-методичний семінар «Теоретико-методичні концепти роботи з обдарованими школярами у процесі вивчення літератури».

Цей захід проводився кафедрою української літератури, українознавства та методик їх навчання (завідувач – проф. Сивачук Н.П.) відповідно до плану роботи.

У роботі семінару брали участь викладачі факультету, учителі міських загальноосвітніх шкіл, студенти факультету та учні Уманської міської гімназії.

З вітальним словом до учасників звернулась декан факультету української філології, доктор педагогічних наук, професор В.О.Коваль.

З доповідями виступили Пархета Любов Петрівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання («Здібності та задатки як основні чинники обдарованості особистості»), Павленко Марина Степанівна, кандидат педагогічних наук, доцент цієї ж кафедри, з темою «Робота з обдарованими студентами на заняттях університетського літоб’єднання імені Миколи Бажана».

Пархета Жанна Миколаївна, учитель української мови та літератури  вищої категорії Уманської міської гімназії, поділилася своїми міркуваннями про значення творчості , а також  практичним досвідом роботи з обдарованими учнями на уроках та в позакласній роботі. Учителька презентувала свій календар, ілюстрований її вишивками та прокоментований її поезіями. Вихованці Жанни Миколаївни заспівали пісні на слова вчительки та на слова однієї з учениць. Акомпанувала  ансамблю вчитель музики Терещук Віра Михайлівна. Слухачі  уважно й з насолодою спостерігали за творчістю учнівського ансамблю.

Ємельянова Валентина Володимирівна, вчитель української мови та літератури Уманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №11 імені М.П. Бажана, розповіла про гру як метод роботи з обдарованими дітьми,

Городнюк Ганна Вікторівна, вчитель української мови та літератури Уманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3, – про організацію гурткової роботи з обдарованими дітьми на рівні закладу освіти.

Із  заключним словом до учасників семінару звернулася Трохименко Інна Михайлівна – завідувач методичного кабінету відділу освіти Уманської міської ради. Такі семінари вдосконалюють і взаємодоповнюють роботу і вчителів, і викладачів вищої школи новими ідеями, формами та тенденціями.

" data-title="Регіональний науково-методичний семінар">

Регіональний науково-методичний семінар