22-23 жовтня відбулася ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Розвиток національно-мовної особистості в  умовах неперервної освіти: надбання, реалії, перспективи». Ініціатором і організатором конференції є Науково-методичний центр «Формування національно-мовної особистості в умовах неперервної освіти», який очолює доктор педагогічних наук, професор Лідія Іванівна Мамчур.

Співорганізаторами науково-практичної конференції виступили: Інститут педагогіки НАПН України, Національний педагогічний у4ніверситет імені М.П. Драгоманова, Південноукраїнський національний університет імені К.Д. Ушинського, Херсонський державний університет, Українська академія акмеології. Учасниками конференції були близько 200 науковців 25 вищих навчальних закладів України, серед яких 20 докторів наук, 99 кандидатів наук, аспіранти, молоді дослідники і творчі вихователі, вчителі початкових класів, учителі-словесники.

Конференція працювала за такими напрямами:

1. Розвиток національно-мовної особистості: ретроспективний огляд.
      2. Пріоритетні напрями сучасної мовно-літературної освіти.
      3. Мовна особистість у контексті дошкільної, шкільної і вищої освіти.
      4. Технології формування і розвитку мовної особистості.
      5. Лінгвістика, педагогіка, психологія, лінгводидактика: взаємозв’язок і взаємодія у процесі формування мовної особистості.
      6. Прикладна акмеологія.

З вітальним словом до учасників конференції звернулася декан факультету української філології, доктор педагогічних наук, професор Валентина Олександрівна Коваль.

З доповідями на пленарному засіданні виступили Голуб Ніна Борисівна, доктор педагогічних наук, професор, завідувач відділу навчання української мови та літератури Інституту педагогіки НАПН України;  Антонов Валерій Миколайович, доктор технічних наук, професор Національного технічного університету України «КПІ»; Зелінська Оксана Юріївна, доктор філологічних наук, професор кафедри української мови та методики її навчання; Кучеренко Ірина Анатоліївна, доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри практичного мовознавства; Тищенко Тетяна Миколаївна, кандидат педагогічних наук, доцент, професор кафедри української мови та методики її навчання; Хлистун Ірина Валентинівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри практичного мовознавства Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини; Штангей Вікторія Вікторівна, учитель-методист, Лауреат премії О. Захаренка.

Під час конференції працювали круглі столи «Дошкільна лінгводидактика», «Дидактика початкової школи», «Дидактика основної, старшої та вищої школи», «Прикладна акмеологія». У процесі роботи відбулося активне обговорення актуальних лінгводидактичних та акмеологічних питань. Програма конференції була цікавою та  насиченою.

" data-title="«Розвиток національно-мовної особистості в умовах неперервної освіти»">

«Розвиток національно-мовної особистості в умовах неперервної освіти»

Конференція працювала за такими напрямами:

1. Розвиток національно-мовної особистості: ретроспективний огляд.
      2. Пріоритетні напрями сучасної мовно-літературної освіти.
      3. Мовна особистість у контексті дошкільної, шкільної і вищої освіти.
      4. Технології формування і розвитку мовної особистості.
      6. Прикладна акмеологія.

23.10.2015