20 – 21 листопада 2015 року кафедра слов’янських мов та зарубіжної літератури факультету української філології Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини організувала та провела Міжрегіональну науково-практичну конференцію «Слов’янська філологія: історія, сьогодення, перспективи».

Пленарне засідання вела завідувач кафедри слов’янських мов та зарубіжної літератури факультету української філології кандидат філологічних наук, доцент Осіпчук Г. В.

З вітальним словом до учасників конференції звернулася декан факультету української філології, доктор педагогічних наук, професор Коваль В. О.

Співорганізатором наукового заходу є кафедра слов’янської філології

гуманітарно-педагогічного факультету Хмельницького національного університету (завідувач кафедри Подлевська Н. В. – кандидат педагогічних наук, доцент).

Участь у конференції взяли науковці, викладачі й аспіранти 5 вищих навчальних закладів: Інституту мовознавства імені О. О. Потебні, м. Київ;

Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова; Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського; Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди; Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького. Дослідники коледжів: Красноградського коледжу Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради; Уманського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Т. Г. Шевченка; а також Хмельницького обласного ліцею-інтернату поглибленої підготовки в галузі науки та 2-0х ЗОШ: I-III ступенів № 11 імені М. П. Бажана та № 4 м. Умані Черкаської області.

На пленарному та секційних засіданнях було обговорено коло питань, що стосувалися проблем лінгвістики, лінгводидактики, етнолінгвістики, стилістики та літературознавства.

Після пленарного засідання робота конференції продовжилася у чотирьох секціях: «Лінгвістика», «Лінгводидактика», «Етнолінгвістика та стилістика», «Літературознавство».

В умовах європейської інтеграції України поряд із високим рівнем фахової підготовки майбутніх філологів особливого значення набуває іншомовна комунікативна компетенція. Обговоренню ключових проблем формування іншомовної компетенції студентів на основі інтеграції комунікативного, соціокультурного та міжкультурного розвитку студентів засобами польської мови був присвячений виступ кандидата гуманітарних наук, доцента Пизеля Пьотра Лукаша.

Молоді науковці, аспіранти різних навчальних закладів України представили результати роботи над дисертаційними дослідженнями в галузі лінгвістики, дидактики, методики викладання мов, зарубіжної та української літератур.

Резолюція конференції:

1. Констатувати загалом високий науковий рівень доповідей, виголошених упродовж роботи конференції.

2. Рекомендувати учасникам конференції звернути особливу увагу на впровадження у практичній діяльності  власних теоретичних розробок при викладанні лінгвістичних дисциплін.

3. Активізувати розробку методичних рекомендацій щодо вивчення польської мови як іноземної у школах та вузах (м. Умань, м. Хмельницький).

4. Учителям та викладачам уважніше ставитися до добору вправ і завдань, що пропонуються учням, студентам для виконання. Запропонований матеріал має носити патріотичний характер та слугувати формуванню дружніх відносин між європейськими країнами.

5. Розмістити матеріали та резолюцію конференції на сайті факультету української філології Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

6. Опублікувати матеріали Міжрегіональної науково-практичної конференції «Слов’янська філологія: історія, сьогодення, перспективи».

7. Провести Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Слов’янська філологія: історія, сьогодення, перспективи» (листопад 2016 року).

Змістовний діалог учасників конференції стосувався проблем і перспектив розвитку наукових досліджень у синхронії та діахронії польської, української, російської мов, зарубіжної літератури.

Після закінчення секційних занять відбулися екскурсії до дендропарку «Софіївка» та інших визначних місць міста Умані.

" data-title="«Слов’янська філологія: історія, сьогодення, перспективи»">

«Слов’янська філологія: історія, сьогодення, перспективи»

Співорганізатором наукового заходу є кафедра слов’янської філології

Резолюція конференції: