У ході зустрічі налагоджено контакти, спрямовані на дослідження та популяризацію народного мистецтва Уманщини.

Студенти привітали майстриню із зарахуванням до Спілки народних майстрів України, це звання підкреслює її справжній талант від Бога і Сонця.

Варто зазначити, що майстрів-соломкарів дуже мало в Україні, а Нілу можна назвати наймолодшою і найталановитішою серед них.

Дівчата-українознавці мали змогу порівняти два найдавніших ремесла українського народу – вишивання та соломоплетіння. Виявилося, що їхня символіка спрямована на захист людини та її оселі.

Приміром, образ стилізованої берегині поширений на вишиваних рушниках і виробах із соломи.

Ніла Салаутіна провела для студентів майстер-клас, під час якого першокурсниці вчилися власноруч плести з соломи давній жіночий головний убір – начільник.

Процес творчої співпраці приніс приємні враження, а головне – набуті вміння і знання давнього ремесла, такі вагомі для освітньо-культурного рівня майбутнього педагога.

" data-title="Сонячна магія народної вишивки та соломоплетіння">

Сонячна магія народної вишивки та соломоплетіння

17 жовтня в рамках роботи науково-методичного центру «Дослідження народної вишивки Східного Поділля» під керівництвом Мамчур Н. С. здійснено творчий візит студентів 11 групи до художнього салону Ніли Салаутіної «Мистецтво в традиціях», який нещодавно відкрився в м. Умань.

20.10.2013