- Факультет філології та журналістики - https://ff.udpu.edu.ua -

​Стажування наших викладачів у Польщі

«Нове життя нового прагне слова», – цей вислів Максима Рильського доречно застосувати й до сучасної освіти. Сьогодні наукове стажування за кордоном для кожного викладача є не тільки досить тривіальною подією, але й необхідністю.

ФУФ УДПУ [1]

Тож не дивно, що цього літа Уманський педуніверситет імені Павла Тичини відрядив на таке стажування цілу групу своїх викладачів. Серед них чи не найбільше – докторів і кандидатів наук саме з факультету української філології на чолі з деканом, доктором наук, професором Валентиною Олександрівною Коваль.

Кафедра української літератури, українознавства та методики їх навчання теж не пасла задніх у цьому списку. Її запрезентувало аж троє доцентів: Валентина Анатоліївна Гончарук, Тетяна Володимирівна Лопушан і Марина Степанівна Павленко.

ФУФ УДПУ [2]

Навчання відбувалося  в Академії імені Яна Длугоша в польському місті Ченстохові.  Уманським викладачам було прочитано курс лекцій (польською мовою), на яких слухачі ознайомились з особливостями системи освіти в Польщі,  розробками Центру трансферу знань та інновацій у галузі науки та мистецтва тощо. Гості також проаналізували особливості польської моделі трансформації та децентралізації національної освітньої системи, специфіку її взаємодіїї з загальноєвропейським освітнім простором, а також запозичили раціональні моменти з досвіду організації академічної мобільності, сучасні методи й технології в освіті та науці.

По завершенні курсу кожен із викладачів отримав відповідний сертифікат.

ФУФ УДПУ [3]

«Kolejny kurs za nami! Wszystkim pracownikom naukowo-dydaktycznym z Państwowego Pedagogicznego Uniwersytetu im. Pawła Tyczyny w Humaniu gratulujemy!», – привітала українських колег на своїй сторінці у Фейсбуці директор Центру трансферу знань та інновацій при Академії Академії пані Сільвія Стахурська.

ФУФ УДПУ [4]

ФУФ УДПУ [5]

Крім навчальної, була також і культурна програма: екскурсії до всесвітньо відомої Ясної Ґури, Ольштинського замку та історичного середмістя Кракова.

Попри втому й труднощі подорожі, всі повернулися збагачені новими знаннями і враженнями та натхненні на нові звершення.

ФУФ УДПУ [6]