29 вересня 2015 року на факультеті української філології за матеріалами фольклорної та етнографічної практик відбулася звітна студентська наукова конференція. Керівниками практик були викладачі кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання: Гончарук В. А., Кириченко В. Г., Йовенко Л. І., Мамчур Н. С., Терешко І. Г., Санівський О. М., Семенчук В. В., Циганок О. О., Яремчук В. В.

Практика здійснювалася стаціонарним та експедиційним методами пошукової роботи, що дало змогу зібрати фольклорний матеріал у таких селах: Посухівка, Колодисте, Затишок, Вільшанка, Острівець (Уманський р-н), Заячківка (Христинівський р-н).

Студенти дослідили походження назв сіл, їх історію, окремі аспекти традиційної господарської діяльності, ремесел і промислів, локально-територіальні особливості народного вбрання, харчування, медицини. У процесі роботи було зафіксовано різножанровий фольклор українців історичної Уманщини: колядки, щедрівки, купальські та петрівчані пісні, родинно-побутові та соціально-побутові пісні, пісні літературного походження, легенди, народні оповідання, гуморески, анекдоти, замовляння, казки, загадки, лічилки, заклички тощо.

_DSC8182

Під час звіту студенти презентували результати власного пошуку, уклавши папки матеріалів навчальних практик, фотоальбоми тощо. Змістовними були  наукові виступи майбутніх учителів-філологів, які підсилювалися мультимедійними засобами навчання.

_DSC8202

Увагу присутніх привернула й практична частина конференції, де студенти-пошуківці продемонстрували записані в експедиціях автентичні пісні, гуморески, обряди, легенди.

Захід відвідала Євгенія Григорівна Крамаренко (жителька села Колодисте Уманського району Черкаської області), яка вразила присутніх своєю любов’ю до української пісні, мови, традицій, рідного краю й Батьківщини.

На завершення творчого звіту другокурсники офіційно передали естафету польових досліджень студентам першого курсу факультету української філології.

У заключному слові заступник декана з питань педпрактик, кандидат педагогічних наук, доцент Любов Петрівна Пархета відзначила високий рівень захисту практик сезону 2015 року та наголосила на важливості використання матеріалів практики у навчально-виховному процесі загальноосвітньої школи.

" data-title="Студентська конференція за матеріалами фольклорної та етнографічної практик">

Студентська конференція за матеріалами фольклорної та етнографічної практик

_DSC8182

_DSC8202