Промовистою є народна мудрість «Весна днем красна!», коли йдеться про українознавчі заходи, організовані співробітниками науково-дослідної лабораторії «Етнологія Черкаського краю» (керівник – кандидат педагогічних наук, професор Сивачук Наталія Петрівна) 2-го квітня цього року.

Атмосферу стародавніх українських традицій відтворив майстер-клас із писанкарства відомої народної майстрині Бас Світлани Миколаївни з Маньківщини.

Учасники майстер-класу, серед яких були викладачі кафедри української літератури, українознавства та методики їх навчання, студенти-першокурсники, школярі, дізналися про зміст закодованих символів, пізнали регіональні особливості писанкового розпису Уманщини та навчилися писанкувати, використовуючи традиційну орнаментику.

«Для людини, не обізнаної з секретами розпису писанки, може здатися, що справа ця складна і під силу лише тому, хто гарно малює. Однак не варто боятися брати до рук писачка, і будьте певні, що ви неодмінно досягнете успіху, адже писанку пишуть не руки, а душа! Найголовніше – налаштуватися на відповідний настрій. Тільки очищена від усього негативного свідомість людини здатна відчувати і творити», – зауважила пані Світлана.

Після завершення майстер-класу кожен тримав у своїх руках власне творіння – писанку-оберіг. Усі присутні переконалися, що писати писанку – це своєрідна медитація, що вимагає не тільки володіння старовинною технікою, але й духовного піднесення.

Відродження та поширення писанкового мистецтва, особливо серед молоді, є актуальним, адже українська писанка належить до найкращих взірців народного мистецтва і повинна займати гідне місце в скарбниці образотворчого фольклору народів світу. Тож пишімо, малюймо, крапаймо, привчаймо молодь до вікових традицій рідного народу!!!

" data-title="Студенти-філологи відроджують традиції писанкарства">

Студенти-філологи відроджують традиції писанкарства

08.04.2015