Цього дня з нагоди свята українки в різних країнах світу беруть участь у флешмобі «Зроби фото з хусткою», суть якого сфотографуватися у хустці та викласти фото у соціальних мережах  із хештегами  #Берегине_моя_українська_хустко #УкраїнськаХустка.

Флешмоб підхопили і викладачі та студентки факультету української філології, зокрема Тетяна Тищенко та Зоя Комарова і першокурсниці.  Викладачки і студентки розповіли про свої хустки, які були у них на плечах, на голові чи десь там, у  бабусиній скрині, про їх розмір, чого так називаються, коли їх використовують, деяким навіть дали свої назви і пояснили їх значення.

Очільниця Східноподільського лінгвокраєзнавчого центру Тетяна Тищенко розповіла, що дослідженням номінації хустки в східноподільських говірках займається Ганна Березовська разом зі студентами – членами Студентського наукового товариства імені Агатангела Кримського. Багатолітні дослідження вилилися у наукові статті та фундаментальну працю «Словник назв одягу та взуття у східноподільських говірках», у якому вміщено майже 150 назв і ще більше фонетичних варіантів для номінації хустки. Це однослівні назви (лляничка, опиналка, десятка, дванадцятка, десятирічка, дванадцятирик, павутинка, платок, хустка та ін.), двослівні (хустка накидна, хустка опинкова, хустка тернова, хустка українська, хустка турецька), описові конструкції (хустка середньої руки, хустка малої руки), вузьколокальні назви, які засвідчені лише у східноподільських говірках (хустка десятий номер, хустка четвертий номер, хустка шостий номер). Та найбільше дівчатам припали обрядові назви хустки: хустка свадьбова, хустка свадібна, хустка сватальна, хустка шлюбна, хустка покривальна, хустка весільна, хустка покривна, хустка для жениха, хустка до боку. І то не випадково, адже 7 грудня – ще й свято великомучениці Катерини, день, коли незаміжні дівчата влаштовують вечорниці, ворожать на судженого і просять Катерину про щасливий шлюб.

Дбаймо про українське!  Бережімо українські традиції!

" data-title="СВЯТО УКРАЇНСЬКОЇ ХУСТКИ НА ФАКУЛЬТЕТІ УКРАЇНСЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ">

СВЯТО УКРАЇНСЬКОЇ ХУСТКИ НА ФАКУЛЬТЕТІ УКРАЇНСЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ

Сьомого грудня вже вдруге святкують Всесвітній день української хустки. Це свято започатковане для того, щоб об’єднати жінок різного віку та фаху для збереження  українських традицій, адже хустка, крім унітарних функцій, виконувала ще й оберегові та обрядові, була символом любові, злагоди, вірності, прощання, скорботи, важливим ритуальним предметом.

Дбаймо про українське!  Бережімо українські традиції!