- Факультет філології та журналістики - https://ff.udpu.edu.ua -

Теорія і практика підготовки до ЗНО з української мови та літератури

29 вересня на базі Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу відбувся науково-методичний семінар «Теорія і практика підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури». Робота семінару здійснювалася за такими напрямами: теоретико-методичні аспекти підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання з української мови; теоретико-методичні аспекти підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання з української літератури; психологічні аспекти підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання.

[1]

На семінарі обговорювалися результати ЗНО 2017 року, аналізувалися завдання, які виявилися складними для випускників, присутні оприлюднювали свої методичні розробки.

[2]

[3]

[4]

Родзинкою став виступ кандидата філологічних наук, доцента Яковенко Тетяни Василівни, відомої письменниці, авторки понад десятка поетичних книг, літературознавця, перекладача, лауреата численних престижних літературних премій, у якому поєднався і талант науковця, і талант майстра художнього слова.

[5]

Чітким, містким і зваженим був виступ доктора філологічних наук, професора Слободинської Тамари Степанівни. Не пафосна, але глибока, мудра, уважна (уманчани шанують і люблять її ще з часів головування на «деках» перших випусків філологів в УДПУ), вона розповіла про час, необхідний для якісної підготовки, кількість дітей, з якими доцільно працювати одночасно, наголосила на тому, що, перш ніж почати індивідуальну підготовку, необхідно з’ясувати прогалини в знаннях дитини…

[6]

Надзвичайно актуальною виявилася доповідь кандидата філологічних наук, доцента кафедри практичного мовознавства Січкар Світлани Анатоліївни. Проаналізувавши підручники, за якими навчаються учні, питання ЗНО попередніх років, вона ознайомила присутніх з певними невідповідностями у різних джерелах. Її виступ викликав активне обговорення. Світлана Анатоліївна звернула увагу на залежність успішного  виконання випускниками  тестів на явища спрощення в групах приголосних від очікуваності саме такого виду завдань (вони з’являлися у тестах через рік). Крім того, вона провела ряд зустрічей із випускниками, поінформувала присутніх про переваги навчання  на факультеті української філології саме Уманського державного педагогічного університету.

[7]

[8]

Несподіваним виявився виступ кандидата філологічних наук, доцента кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання УДПУ Козинського Леоніда Володимировича. Він настільки майстерно переплів у своєму виступі притчі, лірику, педагогіку, що присутні ледь не відчували себе учасниками своєрідного інтелектуального тесту.

[9]

Викладач кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання Зарудняк Наталя Іванівна зосередила свою увагу  на специфіці вивчення саме фольклору; розповіла про методику підготовки до ЗНО на курсах із української літератури, проаналізувала тести попередніх років, програму ЗНО. Вона наголосила на важливості останнього року навчання для успішного складання ЗНО.

[10]

Прогресивний, ініціативний, обізнаний зі світовими тенденціями в освіті, надзвичайно комунікабельний директор Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу –  Войцехівський Костянтин Францович ознайомив присутніх із перспективами розвитку та досягненнями свого закладу.