- Факультет філології та журналістики - https://ff.udpu.edu.ua -

Тренінг для викладачів

На факультеті української філології відбувся тренінг для викладачів закладів професійної (професійно-технічної) освіти «Методика підготовки учнів до ДПА у формі ЗНО», оскільки учням закладів професійної освіти та студентам вишів, які у 2019-му отримуватимуть атестат про повну загальну середню освіту, потрібно буде проходити державну підсумкову атестацію в формі ЗНО з двох предметів. Першим буде тестування з української мови і літератури, а другим – на вибір математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття). Про це йдеться у Наказі МОН, яким врегулювано проведення ЗНО 2019 року. [1]

Учасниками тренінгу були викладачі української мови з ДНЗ «Звенигородський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів», ДНЗ «Монастирищенський професійний ліцей», ДНЗ «Уманський професійний ліцей», ДНЗ «Лисянський професійний аграрний ліцей», ДНЗ «Уманський професійний аграрний ліцей», ДНЗ «Буцький політехнічний професійний ліцей», ДНЗ «Жашківський аграрно-технологічний професійний ліцей».

Програма тренінгу складалася із 4 кластерів у формі корисних порад, як допомогти учням опанувати базові теоретичні знання з української мови, виробити навички успішної мовленнєвої комунікації та підготуватися до складання ЗНО.

Про особливості проходження ДПА з української мови у формі ЗНО розповіла кандидат філологічних наук, доцент кафедри практичного мовознавства Січкар С.А.

 

[2]

Кучеренко І.А., доктор педагогічних наук, доцент кафедри практичного мовознавства проаналізувала завдання з теми «Морфологія» та вказала на алгоритм їх виконання.

[3]

Тищенко Т.М., канд. філол. наук, доцент кафедри практичного мовознавства вказала на шляхи уникнення типових помилок під час виконання завдань із теми «Синтаксис».

[4]

Зелінська О.Ю., докт. філол. наук, професор кафедри української мови та методики її навчання провела тренінг з виконання завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю (власне висловлення).

[5]

Викладачі факультету української філології Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини  представили інноваційні методики та новітні матеріали, які стануть у пригоді під час підготовки учнів до складання зовнішнього незалежного оцінювання. Подано рекомендації з використання друкованих та онлайн-джерел для успішної підготовки до ЗНО.

Тренінг завершився екскурсією по навчально-наукових лабораторіях та центрах факультету.

[6]

[7]

[8]

 

[9]