- Факультет української філології - https://ff.udpu.edu.ua -

Творча зустріч із кобзарем

Гарною традицією на факультеті української філології є проведення зустрічей із відомими людьми, серед яких – науковці, письменники, культурні діячі тощо. Такі заходи спрямовані на виховання національно свідомих майбутніх учителів-патріотів, відповідальних за збереження культурного спадку українців.

ФУФ УДПУ [1]

2-го квітня в межах роботи студентського фольклорного наукового товариства імені Хрисанфа Ящуржинського з ініціативи кандидата педагогічних наук, професора, завідувача кафедри української літератури, українознавства та методики їх навчання Сивачук Наталії Петрівни організовано творчу зустріч із братчиком Київського, Львівського кобзарських цехів, лауреатом міжнародних фестивалів та конкурсів Ярославом Криськом.

ФУФ УДПУ [2]

Пісенний репертуар Ярослава Криська вражав аудиторію не тільки глибоким змістом, але й прекрасною мелодією бандури, саме вона переповнювала чашу почуттів, уводила в транс. Абсолютна тиша в аудиторії доводила, що кобзарський спів має потужний вплив на емоції та почуття слухачів. Зміст кантів, псалмів, дум, історичних пісень у виконанні Ярослава Криська змушував присутніх замислитися над життєвими подіями, заглибитися у питання вічних моральних цінностей.

ФУФ УДПУ [3]

Дослідження кобзарського феномену в Україні на часі, адже впродовж століть кобзарі зберігали та примножували духовний генофонд народу, будили національну свідомість, передавали тисячолітню мудрість, розкривали правду життя, закликаючи до активної, згуртованої боротьби зі злом.