9 грудня 2014 року відбувся науково-методичний семінар «Учитель-словесник – новатор методичних ідей», організатором якого був Науково-методичний центр «Формування національно-мовної особистості в умовах неперервної освіти».

У роботі семінару взяли участь викладачі, учителі, магістранти, студенти факультету української філології.

Учасники  науково-методичного семінару обговорили низку аспектів заявленої проблеми:

1. Зустріч з Учителем року – 2015 м. Умані – Островською В. І.

2. Майстер-клас Островської Валентини Іванівни «Використання інноваційних технологій на уроці української мови й української літератури».

3. Лінгводидактичний інструментарій учителя ХХІ століття.

Вступне слово виголосила директор центру доктор педагогічних наук, професор Л.І. Мамчур, акцентуючи увагу на значущості неперервної мовної освіти особистості, меті й основних аспектах роботи семінару.

З вітальним словом до учасників звернулась декан факультету української  філології доктор педагогічних наук, професор В.О. Коваль.

Пархета Л.П., кандидат педагогічних наук, доцент, заступник декана з педагогічної практики, акцентувала увагу на важливості вивчення дисциплін мовознавчого та літературознавчого циклів, а також різні види фахових практик у процесі підготовки студентів-філологів для формування їхньої методичної компетентності.

Із захопленням усі присутні сприймали презентацію педагогічного досвіду вчителя української мови та літератури Уманської міської гімназії Островської  Валентини Іванівни, яка стала Учителем року – 2015.

Валентина Іванівна наголосила на ключових проблемах, над якими працює. Основну увагу приділила застосуванню інноваційних технологій на уроках української мови та літератури. Використовуючи різні технології навчання у практичній діяльності з учнями, вчитель перевагу надає таким, що сприяють формуванню в учнів таких компетентностей: розв’язувати проблему, набувати досвіду застосування знань, самостійно здобувати освіту й підвищувати власний освітній рівень.

Проводячи майстер-клас «Використання інноваційних технологій на уроці української мови та літератури», В.І. Островська ознайомила учасників семінару з технологією «Веб-квест» та «My test», продемонструвала різні види роботи з інтерактивною дошкою на уроках мови та літератури.

З методичними настановами звернулась до учасників семінару учитель вищої категорії Уманської міської гімназії В.М. Молоканова, зосередивши увагу на основних професійних уміннях учителя-філолога.

Під час дискусії студенти поставили низку запитань учителям. У своїх відповідях вони дали практичні рекомендації щодо різних, часом складних, педагогічних ситуацій, які трапляються на уроках. Від імені студентів зі словами вдячності звернувся до вчителів Слободяник Віталій.

Робота семінару відзначалася новизною, мобільністю і, звісно ж, має практичне значення, особливо для студентів.

" data-title="«Учитель-словесник – новатор методичних ідей»">

«Учитель-словесник – новатор методичних ідей»

1. Зустріч з Учителем року – 2015 м. Умані – Островською В. І.

3. Лінгводидактичний інструментарій учителя ХХІ століття.

15.12.2014