- Факультет філології та журналістики - https://ff.udpu.edu.ua -

«Учитель-словесник – новатор методичних ідей»

9 грудня 2014 року відбувся науково-методичний семінар «Учитель-словесник – новатор методичних ідей», організатором якого був Науково-методичний центр «Формування національно-мовної особистості в умовах неперервної освіти».

ФУФ УДПУ [1]

У роботі семінару взяли участь викладачі, учителі, магістранти, студенти факультету української філології.

ФУФ УДПУ [2]

Учасники  науково-методичного семінару обговорили низку аспектів заявленої проблеми:

1. Зустріч з Учителем року – 2015 м. Умані – Островською В. І.

2. Майстер-клас Островської Валентини Іванівни «Використання інноваційних технологій на уроці української мови й української літератури».

3. Лінгводидактичний інструментарій учителя ХХІ століття.

ФУФ УДПУ [3]

Вступне слово виголосила директор центру доктор педагогічних наук, професор Л.І. Мамчур, акцентуючи увагу на значущості неперервної мовної освіти особистості, меті й основних аспектах роботи семінару.

ФУФ УДПУ [4]

З вітальним словом до учасників звернулась декан факультету української  філології доктор педагогічних наук, професор В.О. Коваль.

ФУФ УДПУ [5]

Пархета Л.П., кандидат педагогічних наук, доцент, заступник декана з педагогічної практики, акцентувала увагу на важливості вивчення дисциплін мовознавчого та літературознавчого циклів, а також різні види фахових практик у процесі підготовки студентів-філологів для формування їхньої методичної компетентності.

ФУФ УДПУ [6]

Із захопленням усі присутні сприймали презентацію педагогічного досвіду вчителя української мови та літератури Уманської міської гімназії Островської  Валентини Іванівни, яка стала Учителем року – 2015.

ФУФ УДПУ [7]

Валентина Іванівна наголосила на ключових проблемах, над якими працює. Основну увагу приділила застосуванню інноваційних технологій на уроках української мови та літератури. Використовуючи різні технології навчання у практичній діяльності з учнями, вчитель перевагу надає таким, що сприяють формуванню в учнів таких компетентностей: розв’язувати проблему, набувати досвіду застосування знань, самостійно здобувати освіту й підвищувати власний освітній рівень.

ФУФ УДПУ [8]

Проводячи майстер-клас «Використання інноваційних технологій на уроці української мови та літератури», В.І. Островська ознайомила учасників семінару з технологією «Веб-квест» та «My test», продемонструвала різні види роботи з інтерактивною дошкою на уроках мови та літератури.

ФУФ УДПУ [9]

З методичними настановами звернулась до учасників семінару учитель вищої категорії Уманської міської гімназії В.М. Молоканова, зосередивши увагу на основних професійних уміннях учителя-філолога.

ФУФ УДПУ [10]

Під час дискусії студенти поставили низку запитань учителям. У своїх відповідях вони дали практичні рекомендації щодо різних, часом складних, педагогічних ситуацій, які трапляються на уроках. Від імені студентів зі словами вдячності звернувся до вчителів Слободяник Віталій.

ФУФ УДПУ [11]

Робота семінару відзначалася новизною, мобільністю і, звісно ж, має практичне значення, особливо для студентів.

ФУФ УДПУ [12]

ФУФ УДПУ [13]

ФУФ УДПУ [14]

ФУФ УДПУ [15]

ФУФ УДПУ [16]

ФУФ УДПУ [17]