- Факультет філології та журналістики - https://ff.udpu.edu.ua -

Українська вишивка як засіб виховання школярів (з досвіду педагогічної практики студентів-філологів)

Українська вишивка сьогодні – це злободенно, красиво і модно! Це сукупність стилю та вікових традицій. Колоритна вишита сорочка, створена в українському стилі, породжує дивовижне відчуття спорідненості зі своїм народом, а також викликає відмінний настрій та особливе бажання мати подібну річ у своєму гардеробі.

Українська народна вишивка має свою давню історію. Цей факт підтверджує велика кількість археологічних знахідок  на території України, записи мандрівників, які відвідували багато століть тому ці землі, а також свідчення древніх літописців.

[1]

Під час педагогічної практики  студенти 42 групи факультету української філології Вікторія Фабер та Анастасія Комарчук (керівник – кандидат філологічних наук, доцент Ольга Андріївна Молодичук) провели виховний захід в Уманській загальноосвітній школі I-III ст. № 8 з учнями 8-го класу під назвою «Вишивка у світогляді українського народу».

 

[2]

Пильним поглядом учні роздивлялися розмаїття швів на старовинних рушниках, адже, як стверджують наукові джерела, не хрестикові техніки характеризують давню українську традицію. Студенти-практиканти із задоволенням розповіли про значення візерунків,  їх символіку та обрядове значення.

[3]

Восьмикласники зачаровано слухали й активно ставили питання. Було помітно, що ці знання для них нові і заохотили їх до пізнання української культури і традицій.  Адже у кожного часу своя мода, але саме наші традиції  і набутки культури єднають нас в один  унікальний етнос.

За наочність під час виховної години слугували старовинні рушники та ескізи вишивки з фондів науково-дослідної лабораторії «Підготовка студентів-філологів до українознавчої роботи в школі». Методичними настановами, слушними порадами щодо проведення заходу завдячуємо доцентові кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання, майстрині-вишивальниці  Наталії Сергіївні Осіпенко.

[4]