- Факультет філології та журналістики - https://ff.udpu.edu.ua -

V Регіональний науково-методичний семінар «Літературне краєзнавство у системі національно-патріотичного виховання студентів та учнів Уманщини»

28 вересня на факультеті філології та журналістики кафедрою української літератури, українознавства та методик їх навчання  було проведено V Регіональний науково-методичний семінар «Літературне краєзнавство у системі національно-патріотичного виховання студентів та учнів Уманщини».

V Регіональний науково-методичний семінар «Літературне краєзнавство у системі національно-патріотичного виховання студентів та учнів Уманщини» [1]

Це щорічний вересневий семінар, у якому, крім членів кафедри, беруть участь викладачі і студенти факультету філології та журналістики, вчителі та викладачі Черкаської та сусідніх  областей, члени наукового гуртка «Літературне краєзнавство», цього року взяв участь очільник Уманського крайового літературно-мистецького об’єднання Спілки слов’янських письменників України Василь Вікторович Денисюк.

Наталія Зарудняк [2]

Першими зі своїми дослідженнями виступили наймолодші дослідники.

Студентка 44 групи Дар’я Данилко, яка очолює  Наукове студентське товариство факультету, є членом  гуртка «Літературне краєзнавство», авторкою поетичних текстів, з якими неодноразово перемагала в конкурсах, представила на розгляд слухачів доповідь «Роль фауни в циклі “Райдуга” збірки Любові Бойчук “Подарунок від бабусі”». Любов Бойчук – наша надзвичайно талановита землячка, яка неодноразово була на зустрічах зі студентами факультету.

Дар’я Данилко [3]

Студентка 33 групи Марина Зарудняк, яка є заступником Наукового студентського товариства факультету, членом гуртка «Літературне краєзнавство», авторка поетичних текстів, з якими перемагала у творчих конкурсах, виступила з доповіддю «Про безвихідь по-дитячому (за мотивами оповідання “Єдиноріг” О. Лущевської)». Оксана Лущевська – випускниця нашого факультету, дитяча письменниця, досить відома в Україні та за її межами, проживає у Сполучених Штатах.

Марина Зарудняк [4]

Студентка 25-у групи Катерина Гуменюк, учасниця міжнародних конференцій, авторка зарубіжних публікацій, член  гуртка «Літературне краєзнавство» виступила з доповіддю «Виховання любові до праці у дітей засобами художнього слова (на матеріалі збірки Любові Бойчук “Подарунок від бабусі”)»

Катерина Гуменюк [5]

Катерина Гуменюк [6]

Як завжди, цікавим і глибоким був виступ спеціаліста вищої категорії Лисянського професійного аграрного ліцею, керівника театрального гуртка, авторки талановитих віршів Оксани Пепчук, яка аналізувала інтимну лірику Василя Денисюка.

Оксани Пепчук [7]

Сам Василь Денисюк, кандидат філологічних наук, доцент, редактор численних видань мав слово як очільник Уманського крайового літературно-мистецького об’єднання Спілки слов’янських письменників України і як оригінальний талановитий автор поетичних творів. (Його тексти останнім часом є об’єктом не лише літературознавчих досліджень, а й мовознавчих.  І. Я. Глуховцева зі Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, наприклад, досліджувала фраземіку його творів («ФРАЗЕМІКА ПОЕЗІЙ В. ДЕНИСЮКА „AMANTES – AMENTES”»)).

Василь Денисюк [8]

Василь Денисюк [9]

Кандидат філологічних наук, доцент, краєзнавець Тетяна Лопушан дала змогу присутнім здійснити захопливу мандрівку літературною Уманню.

Тетяна Лопушан [10]

Тетяна Лопушан [11]

З теплими словами до присутніх звернулася заступник декана з питань педагогічних практик, кандидат педагогічних наук, доцент Любов Пархета.

Любов Пархета [12]

Із заключним словом виступила завідувач кафедри української літератури, українознавсва та методик їх навчання, кандидат педагогічних наук, професор, краєзнавець, фольклорист, автор численних ініціатив на факультеті Наталя Сивачук.

Наталя Сивачук [13]