- Факультет філології та журналістики - https://ff.udpu.edu.ua -

«Василь Стус у страдницькому дискурсі, або Як не перетворити вивчення Поета в школі на плачі й голосіння» (Вісті з науково-практичної конференцій у Вінниці)

28 січня 2021 року об 11.00 на базі Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва (платформа для відеоконференцій ZOOM) відбулась науково-практична конференція «Василь Стус – син України, велич світова» (у рамках Стусівських читань, присвячених 83-й річниці від дня народження українського поета, Героя України Василя Стуса).

[1]

Після відкриття конференції Ларисою Борисівною Сеник – директоркою Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва – прозвучали вітальні слова від почесних гостей, у тім числі від Поетового сина Дмитра Стуса.

Потім звучали доповіді й повідомлення науковців Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, Донецького національного університету імені Василя Стуса, а також – Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, а саме – доцента кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання Марини Степанівни Павленко.

М. Павленко було запрошено з темою доповіді про дитинство Василя Стуса, яке вона дослідила й описала в своїй книжці «Райдуга в решеті»: «Хлоп’як із криці: Василь Стус у контексті художнього життєпису».

[2]

Під час виступу Марина Степанівна акцентувала на постаті Василя Стуса «у нашому традиційному страдницькому дискурсі» і міркувала про те, «як не перетворити вивчення Поета на плачі та голосіння».

Приємно, що цей виступ отримав схвальні відгуки (один із них – у чаті в ZOOM – можна побачити й на фото).

Загалом робота була активною і плідною, на конференції прозвучало дуже багато цікавих корисних речей.

Доповіді будуть опубліковані на сайті Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва.

[3]