- Факультет філології та журналістики - https://ff.udpu.edu.ua -

ВПРОВАДЖУЄМО НОВІ ФОРМИ НАВЧАННЯ У СПІВПРАЦІ З КОЛЕГАМИ КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

19 листопада 2021 року на лекцію з дисципліни «Історія української літературної мови» для здобувачів вищої освіти ІІІ курсу спеціальності 014 Середня освіта (Українська мова і література) була запрошена Наталія Дмитрівна Коваленко, доктор філологічних наук, доцент кафедри української мови Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. На лекції також були і студенти першого курсу факультету української філології, що навчаються на ОП Середня освіта (Українська мова і література. Мова і література (польська)) та 035 ОП Польська мова і література (переклад включно).

Історія української літературної мови [1]

Наталія Коваленко висвітлила питання про діалектне мовлення як важливе джерело дослідження історії української мови та діалект як джерело мовотворчих процесів у сучасний період, переконливо довела цінність діалектних записів для наукових висновків про шляхи розвитку національної мови.

Історія української літературної мови [2]

Наталія Дмитрівна презентувала потужний власний науковий доробок, який увіковічнює і зберігає для нащадків живу мову сучасників,  розповіла свою історію тривалих наукових пошуків, успішної їх реалізації та мотивувала наших студентів до самостійних наукових розвідок.

[3] [4]

Гостьові лекції як вид співпраці викладачів із колегами Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка мають особливу цінність не тільки у виконанні освітніх завдань, а й в обміні досвідом використання новітніх технологій, сучасних прийомів навчання, що розвивають, мотивуюють і надихають.

 

Третьокурсники, члени Студентського наукового товариства, поділилися з першокурсниками власним дослідницьким досвідом та враженнями від діалектологічної практики, яку нещодавно проходили.

Історія української літературної мови [5]

Пропонуємо вам «віночок» студентських вражень від лекції:

Історія української літературної мови [6]

Навчальної та виховної мети досягнуто!

 

Оксана Зелінська, Тетяна Тищенко.