- Факультет філології та журналістики - https://ff.udpu.edu.ua -

Враження з «Вулиці майстрів» на День міста Умань

ФУФ УДПУ [1]Відповідальною справою у формуванні громадянських якостей майбутніх педагогів, глибинного відчуття себе в Україні і України в собі займаються співробітники науково-дослідної лабораторії «Етнологія Черкаського краю» під керівництвом професора Наталії Петрівни Сивачук.

Зокрема, на збереження етнічної пам’яті регіону, реставрацію та відтворення старовинних зразків вишивкарства спрямована робота майстер-класу з вишивки «Український рушник» (керівник – доцент, член Черкаського осередку спілки майстрів України Наталія Сергіївна Мамчур), що діє при науково-методичному центрі «Дослідження народної вишивки Східного Поділля» та є структурним підрозділом лабораторії «Етнологія Черкаського краю».

ФУФ УДПУ [2]

Учасники майстер-класу з вишивки відтворюють знайдені студентами-філологами в етнографічних експедиціях старовинні рушники, жіночі та чоловічі сорочки. Вишивані роботи студентів є не лише надбанням факультету й університету загалом, поширеною формою роботи є також виставкова діяльність. Традиційними стали презентації доробку майстер-класу на щорічних виставках, приурочених до Дня незалежності та до Дня міста.

ФУФ УДПУ [3]

ФУФ УДПУ [4]

Цього року на День міста Умань студенти-українознавці факультету української філології  продемонстрували свої знання, вміння  і навички з української вишивки уманчанам та гостям міста на «Вулиці майстрів». Дівчата поділилися своїми незабутніми враженнями.

ФУФ УДПУ [5]

ФУФ УДПУ [6]

Тетяна Пономаренко, студентка ІІ курсу, 21 групи: «Я залишилася дуже задоволеною після майстер-класу з української вишивки. Люди тішили нас своїми усмішками та зацікавленими поглядами. Було приємно, що уманчани та гості міста не залишалися байдужими до нашої роботи. Вони цікавилися, роздивлялися та були вражені красою українського вишитого рушника. А ми були щасливі, що відроджуємо традиції вишивки Уманщини».

ФУФ УДПУ [7]

ФУФ УДПУ [8]

Віта  Стрижак, студентка ІV курсу, 41 групи: «Погода сприяла гарному настрою та зустрічам із привітними жителями міста. Під час майстер-класу з української вишивки я не лише змогла поділитися власними набутими знаннями, а й дізнатися дещо нове від жителів міста. Було помітно, що всі залюбки  бралися вишивати з нами. Загалом, приємно спостерігати, що народна вишивка набуває нових барв у сучасному світі. Це вид мистецтва, яким будуть захоплюватися завжди».

ФУФ УДПУ [9]

ФУФ УДПУ [10]

ФУФ УДПУ [11]