Ініціатива проведення належить професорові, завідувачу кафедри української літератури та українознавства Наталії Петрівні Сивачук, яка завжди й послідовно обстоює ідею навернення молоді до Книги й до Літератури.

Спершу слово з привітанням мовила доктор педагогічних наук, професор, декан факультету української філології, директор Інституту філології та суспільствознавства Валентина Олександрівна Коваль. Вона акцентувала на важливості питань, піднятих у програмі конференції.

Далі, згідно з планом, мало прозвучати привітання і від Людмили Митрофанівни Нестругіної ‒ заступника голови комісії з присудження регіональної літературної премії імені Федора Мицика, депутата Тальнівської районної ради, голови райкому профспілки працівників освіти Тальнівського району. Вона була вповноважена привітати переможців регіональної літературної премії імені Федора Мицика, якими цього року стали учасники університетського літературного об’єднання імені Миколи Бажана ‒ студентка 5 курсу Сніжана Шутко і школяр Віктор Зеленський. Оскільки ж погодні умови завадили прибути Людмилі Митрофанівні особисто, то вітання від її імені озвучила керівник літоб’єднання Павленко Марина Степанівна. Сніжана ж «закріпила» те вітання декламацією власного вірша, чим одночасно задала й своєрідний поетичний акорд конференції.

Далі всі заслухалися виступом учителя української мови і літератури, заступника директора з навчально-виховної роботи Уманської міської гімназії Бутулінської Тетяни Миколаївни («Читання ‒ це найкраще навчання»), яка не лише містко й емоційно розповіла про досягнення гімназії у сфері дитячого читання, але й продемонструвала відповідне відео.

Потім звучали виступи викладачів кафедри української літератури та українознавства, серед них ‒ Лопушан Тетяни Володимирівни, Козинського Леоніда Володимировича, Павленко Марини Степанівни, Зарудняк Наталії Іванівни тощо. Наталія Іванівна, крім власних думок, зачитала ще й виступ учительки з Христинівської ЗОШ Кравчук Ольги Михайлівни, котра хоч і не змогла в цей день відірватись від напруженого навчального процесу, все ж дуже пройнялась важливістю теми й надіслала свій схвильований виступ електронною адресою.

Завершився захід багатьма цікавими пропозиціями, і навіть дискусіями. Головним же результатом наразі, мабуть, можна вважати висновок, що кожен має починати вирішувати проблему літературної освіти  насамперед із себе. І вести перед у цій сфері належиться саме філологам.

" data-title="Врятуймо книгу ‒ і вона врятує нас">

Врятуймо книгу ‒ і вона врятує нас

10 грудня 2013 року силами колективу кафедри української літератури та українознавства та за сприяння деканату факультету відбулась обласна науково-практична конференція «Проблеми сучасної літературознавчої освіти студентської молоді».

11.12.2013