- Факультет філології та журналістики - https://ff.udpu.edu.ua -

Всеукраїнська науково-практична конференція «Життя і творчість Павла Тичини: текст і контекст»

20 грудня 2019 року в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини на факультеті української філології відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Життя і творчість Павла Тичини: текст і контекст». Конференція приурочена 90-літтю Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, яке буде відзначатися у 2020 році.

[1]

Під час пленарного засідання з вітальним словом до учасників конференції звернулася заступник декана факультету української філології з наукової роботи кандидат філологічних наук, доцент Інна Іванівна Коломієць, яка підкреслила важливість вивчення та популяризації доробку поета, чиє імʼя вже не одне десятиліття є популярним брендом і добрим оберегом для навчального закладу.

[2]

Доцент кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання, кандидат педагогічних наук Марина Степанівна Павленко, автор цілої низки досліджень, присвячених життю і творчості поета, виступила з доповіддю на тему: «З любовʼю і болеми: портрет Павла Тичини на тлі доби», у якій поділилася своїми цікавими спостереженнями над знахідками з архівних джерел, що розкривають непрості реалії життя Павла Тичини в умовах панування репресивного сталінського режиму.

[3]

Доктор педагогічних наук, професор кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання Людмила Володимирівна Новаківська виголосила доповідь «Традиції української перекладацької школи у діяльності П. Тичини», у якій акцентувала увагу на широті світогляду поета, розмаїтості його перекладацьких інтересів та художній довершеності тичининських варіантів перекладів українською поетичних текстів представників багатьох літератур світу.

[4]

Кандидат педагогічних наук, доцент Любов Петрівна Пархета висловила свої міркування щодо нагальних проблем викладання творчості Павла Тичини в сучасній школі, особливу увагу приділивши особливостям утілення в його творчому доробку образу Григорія Савовича Сковороди.

[5]

Викладач кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання Наталія Іванівна Зарудняк продемонструвала глибоке знання поезій Павла Тичини та індивідуально-особистісний підхід до аналізу його лірики в доповіді на тему: «Деякі зауваги до авторського стилю поезій Павла Тичини».

[6]

Кандидат філологічних наук Тетяна Володимирівна Лопушан звернулася у своїй доповіді до проблемного нині питання рецепції творчої постаті Павла Тичини в українському літературознавчому дискурсі.

[7]

Непідробне захоплення в учасників конференції викликали виступи студентів факультету української філології Тетяни Похольчук, Марʼяни Черненко, Анни Даскал, Владислави Півненко, Ангеліни Цілієвської, Дарії Яцини, Назара Сєтракова, які є членами наукової лабораторії «Театр слова», очолюваної кандидатом педагогічних наук, професором, завідувачем кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання Наталією Петрівною Сивачук.

[8] [9]