28 листопада на факультеті української філології відбулося незабутнє дійство – регіональний конкурс з українознавства для учнів 8–11 класів загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів. Традиція проведення конкурсу з українознавства була започаткована співробітниками науково-дослідної лабораторії «Етнологія Черкаського краю», керівником якої є кандидат педагогічних наук, професор Н. П. Сивачук.

У конкурсі взяли участь учні загальноосвітніх навчальних закладів м. Умані, Уманського та прилеглих районів.

Зі словами вітання до учасників конкурсу звернулася доктор педагогічних наук, професор, директор Інституту філології та суспільствознавства, декан факультету української філології Коваль Валентина Олександрівна.

На невідкладному завданні освіти – вихованні патріотичних рис особистості в процесі пошуково-дослідницької роботи з українознавства – закцентувала увагу присутніх кандидат педагогічних наук, професор, завідувач кафедри української літератури та українознавства, керівник науково-дослідної лабораторії «Етнологія Черкаського краю» Сивачук Наталія Петрівна.

Наукових звершень, наполегливості у досягненні поставленої мети побажала учасникам конкурсу кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови та методики її навчання, заступник директора Інституту філології та суспільствознавства з наукової роботи Коломієць Інна Іванівна.

Гостей привітали учасники творчої студії «Театр Слова» (керівник – старший викладач Снігур І. М.) та фольклорна група народного аматорського колективу «Софія» (керівник – Заслужений працівник культури України Василь Семенчук).

Координатор конкурсу з українознавства кандидат педагогічних наук, доцент кафедри української літератури та українознавства Гончарук Валентина Анатоліївна зазначила, що під час конкурсу всі учасники мають гарну нагоду презентувати результати своїх наукових досліджень.

Цікавими виявилися учнівські наукові розвідки про Рижавське весілля, про художників Ірину та Олега Вовнянків із Доброводів, про купальські пісні Уманщини.

Мельник Анастасія Юріївна – учениця 8 класу Уманського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №7 – колегіум» (науковий керівник – учитель української мови та літератури Глобчак Світлана Володимирівна) посіла І місце в конкурсі з українознавства.

Колоколова Аліна Василівна – учениця 11 класу Доброводівського НВК «Дошкільний навчальний заклад – ЗОШ І-ІІІ ст.» (науковий керівник – учитель української мови і літератури Пустовіт Любов Григорівна) посіла І місце в конкурсі з українознавства.

Шумко Вікторія Вадимівна – учениця 11 класу Уманської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 (науковий керівник – учитель української мови і літератури Середюк Лариса Вікторівна) посіла І місце в конкурсі з українознавства.

Також учні презентували наукові дослідження традицій чумацького промислу в Україні, кобзарства як унікального явища Черкаського краю, сакрального значення поясу в звичаєво-обрядовій сфері жителів Східного Поділля тощо.

Богуславська Катерина Олександрівна – учениця 11 класу Уманської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 (керівник – учитель історії Ганіч Ганна Вікторівна) посіла ІІ місце в конкурсі з українознавства.

Перепелюк Лілія Ігорівна – учениця 11 класу Уманської ЗОШ І-ІІІ ст. №4 (керівник – учитель української мови і літератури Суворова Тетяна Василівна) посіла ІІ місце в конкурсі з українознавства.

Герасименко Юлія Іванівнаучениця 11 класу Собківського НВК «Дошкільний навчальний заклад – ЗОШ І-ІІІ ступенів» (керівник – педагог-організатор Швець Владислава Володимирівна) посіла ІІІ місце в конкурсі з українознавства.

Співробітники лабораторії відзначили високий науковий рівень дослідження «Порівняння у весільних піснях історичної Уманщини».

Денисюк Олександра Василівна – учениця 11 класу Уманського НВК «ЗОШ-інтернат І-ІІ ст. ім. Ю. О. Гагаріна – педагогічний ліцей» (керівник – учитель української мови і літератури Островський Роман Віталійович) посіла ІІ місце в конкурсі з українознавства.

Сподіваємося, що в недалекому майбутньому саме ці представники сучасної молоді докладуть усіх зусиль для дослідження традиційної народної культури Черкаського регіону та для збереження його фольклорної пам’яті!

" data-title="Збережімо фольклорну пам’ять Черкащини">

Збережімо фольклорну пам’ять Черкащини