Поділитися новиною
Зустріч першокурсників із практичним психологом
Психічне здоров’я людини відіграє важливу роль у реалізації її власного потенціалу й, на рівні з фізичним, допомагає впоратися з життєвими негараздами та стресами. Здобувачі вищої освіти І року навчання сьогодні проходять етап адаптації до дорослого життя в непростих умовах воєнного стану в країні. Як у теперішній час знизити тривожність і зберегти свій спокій, продуктивно навчатися і приносити користь людській спільноті? Над цими питаннями неодноразово задумується кожен. На допомогу в їх вирішенні приходить психолог.
18 вересня 2024 року здобувачі вищої освіти І курсу, які навчаються на ОПП «Середня освіта (Українська мова і література. Мова і література (польська)» (куратор 11 групи – Галина Осіпчук) та ОПП «Середня освіта (Українська мова і література. Мова і література (англійська)» (куратор 12 групи – Зоя Комарова), зустрілися з практичним психологом університету Світланою Бобриньовою.
Було проведено діагностичне обстеження, яке дозволить у подальшому визначити рівень адаптованості першокурсників, виявити основні їхні потреби та рівень задоволеності новими умовами життєдіяльності. Студенти мали змогу поділитися власними переживаннями, спогадами й враженнями від цьогорічної вступної кампанії, роздумами про майбутнє.
За словами Ксенії Бардичевської, здобувачки вищої освіти 11 групи, «зустріч пройшла на високому рівні. Психолог створила приємну та довірливу атмосферу, де кожен студент міг вільно висловити свої думки. Обговорювалися важливі питання, пов’язані зі стресом, емоційним вигоранням та саморозвитком. Психолог уважно слухала, допомагала підійти до вирішення проблеми по-іншому. Зустріч була корисною, стимулювала до подальшого особистісного розвитку».
Єлизавета Копилець, здобувачка вищої освіти 12 групи, відзначила, що від зустрічі з психологом у неї залишилися позитивні враження. Вона змогла довіритися не тільки Світлані Дмитрівні, а й групі, розповісти те, що її тривожить. Також дізналася більше про своїх одногрупників, про їхні емоції і переживання. А ще задумалася над тим, щоб піти на додатковий сеанс до психолога та розібратися зі своїми проблемами. «Я вважаю, що проведена зустріч була корисною психологічною підтримкою для всіх нас у новому освітньому середовищі», – зазначила першокурсниця.
Увага психолога була спрямована на практичне застосування доступної і простої у виконанні техніки самодопомоги для збереження психічної рівноваги.
Валерія Моніч, староста 12 групи, емоційно підсумувала результати зібрання: «Мені завжди подобалася психологія, тому від зустрічі з практичним психологом університету залишилися лише приємні враження. Вважаю, що питання адаптації до процесу навчання в закладі освіти, налагодження стосунків між одногрупниками є дуже важливими для студентів, для їхнього позитивного психологічного стану. Під час зустрічі ми дізналися більше про переживання, які турбують кожного з нас. Я залишилася задоволена результатами зустрічі, зовсім не шкодую, що провела свій вільний час у колі однодумців. Світлана Дмитрівна дійсно любить свою справу. Маю бажання звертатися до неї і надалі для проведення індивідуальних консультацій».
Тематичні зустрічі з психологом є важливими для подальшого становлення студентської молоді, адже здорова людина має почувати себе в повсякденному житті гармонійно. Тому плануємо подальші зібрання.
Галина ОСІПЧУК
Переглядів 129