4 листопада 2014 року на факультеті української філології відбулася звітна Студентська науково-практична конференція за результатами проходження діалектологічної практики, у роботі якої взяли участь студенти третього і четвертого (47, 48 групи) курсів.

З вітальним словом виступила декан факультету української філології, доктор педагогічних наук, професор Коваль Валентина Олександрівна.

Керівник практики – кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови та методики її навчання Березовська Ганна Григорівна – розповіла про особливості проходження діалектологічної практики у 2014 році, підвела  підсумки, подякувала за сумлінну працю, відзначила кращих студентів.

Керівник Східноподільського лінгвокраєзнавчого науково-координаційного центру кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови та методики її навчання Тищенко Тетяна Миколаївна відзначила високий науковий рівень Студентської наукової конференції, подякувала всім учасникам і зауважила,  що діалектологічна практика – гарний старт для наукових досліджень. Саме наукові роботи, виконані студентами на базі діалектного матеріалу, зібраного під час практики, високо оцінені на Всеукраїнському конкурсі наукових робіт з української мови, літератури та їх методик навчання (Тишко Катерина, м. Кам’янець-Подільський, 2014 р., ІІІ місце), І Регіональному Подільському конкурсі наукових робіт (Хорькова Тетяна – І місце, Яковенко Олександр – ІІІ місце, м. Хмельницький, 2013 р.).

Представлені доповіді студентів були глибоко науковими та змістовними і викликали велике зацікавлення серед слухачів. Різноманітною була тематика виступів. Слід відзначити студентку 33 групи Левенець Наталію, яка представила назви городніх культур говірки села Секретарка Кривоозерського району Миколаївської області, Остапчук Марину, студентку 35 групи, яка  ознайомила присутніх із лексикою на позначення страв у говірці села Старі Бабани Уманського району Черкаської області, та Габор Альвіну, студентку 36 групи, яка представила лексику весільного обряду говірки села Вільхівці-Лази Тячівського району Закарпатської області.

Цікавою була доповідь Дядьори Наталії, студентки 32 групи, про заборони для майбутньої матері і новонародженого у говірці села Добра Уманського району Черкаської області.

" data-title="Звітна студентська науково-практична конференція">

Звітна студентська науково-практична конференція

05.11.2014