Протягом останніх 19 років традиційно 9 листопада на Українському радіо відбувається Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, у якому беруть участь усі охочі, демонструючи єдність із тими, хто любить і шанує українське слово.

8 листопада  представники всіх факультетів та інституту Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини долучилися до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності, щоб засвідчити свою приналежність до українського роду, свою любов і повагу до рідного слова. Організатори заходу переконані, що основним засобом єднання українців є їхня мова, бо допоки живе мова в устах народу, доти  живе народ.

Кажуть, що чужу мову можна вивчити за декілька років, а свою треба вчити все життя. Тому закликаємо усіх любити і постійно вивчати українську мову, щоб достойно передати цей безцінний скарб наступним поколінням.

Колектив факультету української філології щиро дякує декану факультету мистецтв І. Г. Терешко, художнім колективам факультету, їхнім керівникам за допомогу в організації заходу, приуроченому всеукраїнській акції.

" data-title="9 листопада – День української писемності та мови">

9 листопада – День української писемності та мови

День української писемності та мови – свято, започатковане в Україні  в 1997 році. За православним календарем – це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця – письменника, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, ученого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.