Скринька довіри

  Ваше ім'я (обов'язково)

  Тема

  Ваше повідомлення

  uk Українська

  Факультет української філології

  Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

  Друк Друк

  Гордість факультету

  НАША ГОРДІСТЬ

  Наші випускники працюють в усіх куточках України, країн СНД та далекого зарубіжжя. Серед них:

  Державні діячі Денис Марчук  (закінчив історичний факультет, магістратуру Краківського університету за фахом «Адміністративне управління») – помічник голови комітету з питань державного будівництва та місцевого самоуправління при Верховній Раді України, Олена Овчіннікова  (закінчила факультет іноземної філології) – Помічник Координатора системи ООН, Постійного ПРООН в Україні.

  Члени Національної Спілки письменників України

  Марина Степанівна Павленко

  Марина Степанівна Павленко народилася 30 березня 1973 року в селі Старичах Яворівського району Львівської області. У дворічному віці переїхала з батьками на Черкащину. Протягом 1991–1996 років здобула вищу педагогічну освіту в Уманському державному педагогічному інституті (нині – університеті) імені Павла Тичини. З 1995 по 2000 роки працювала вчителькою початкових класів Уманської міської гімназії. З 2000 року – викладач кафедри української літератури й українознавства Уманського державного педуніверситету імені Павла Тичини. Кандидат педагогічних наук, доцент, автор багатьох наукових публікацій, методичних рекомендацій «У країні Лісових Дзвіночків» (2002) і монографії «Тичининська формула українського патріотизму» (2002), за яку удостоєна літературної премії «Благовіст». Упорядник спогадів про Павла Тичину «З любов’ю і болем». Має багато публікацій у періодичній пресі, мистецьких часописах («Березіль», «Кальміюс», «Дзвін», в тім числі у тих, що видаються за кордоном: вірменському – «Гарун», в італійському – «Артекультура», в німецькій «Соборності»), альманахах та колективних збірниках. З 1997 року член Національної Спілки письменників України.

  Марина Степанівна пише ще й художні книжки. Це збірки поезій «Бузкові зошити», «Чар-папороть», «Душа осики»; книжка оповідань «Як дожити до ста», роман «Санта Лучія в кирзових чоботях»; книги казок «Півтора бажання (Казки старої Ялосоветиної скрині)», «Домовичок із палітрою» та «Домовичок повертається»; повісті для дітей «Миколчині історії», «Дитинство П.Тичини, Н.Суровцової, В.Симоненка, В.Стуса, І.Жиленко», «Чи шкідливо ходити покрівлями гаражів?», тетралогія «Русалонька із 7-В або прокляття роду Кулаківських», «Русалонька із 7-В та загублений у часі», «Русалонька із 7-В проти Русалоньки з Білокрилівського лісу» та «Русалонька із 7-В в тенетах лабіринту».

   

  Петро Миколайович Поліщук

  Талановитий поет, лауреат премії ім. В. Симоненка, член Національної літературної спілки письменників Черкащини Поліщук Петро Миколайович.

  Петро Поліщук – людина високої ерудиції та всебічних обдарувань. Йому однаковою мірою підкоряються дерево і глина, музика і пензель, але чи не найбільше – поетичне слово.

  Всі свої поетичні збірки П.Поліщук оформляв сам, як художник. В 1999 році видав першу збірку «Оглянься», але ця збірка хоч і є першою відомою, та все ж не зовсім перша. До неї автор самодруком видавав збірку сонетів, а також невелику збірочку «Літепло», що передавались із рук в руки, читались і перечитувались уманчанами.

  Петро Поліщук – засновник університетського видання «Боговиця». Автор збірок: «Оглянься»(1999), «День як день»(2000), «Любосвіт» (2002), «Оддячиться колись» (2005), «Май…Софіївка…Жасмин» (2006), «На сьомім небі» (2007).

  Журналіст і телеведучий на провідних каналах України Володимир Остапчук (закінчив факультет іноземної філології)

  Інна Журавель

   

  Інна Михальченко (Журавель) – завідувач відділу інформаційного забезпечення та комунікацій ЦК Профспілки працівників освіти і науки України.

  Чимало випускників Інституту закінчили аспірантуру, докторантуру, отримали вчені звання доцентів, професорів і працюють у нашому університеті й навчальних закладах України.

   

  Василь Васильович Семенчук – викладач кафедри української літератури та українознавства, доцент, Заслужений працівник культури України , учасник народного самодіяльного аматорського колективу «Гонта».

  Юлія Олегівна Гончар – поетеса, літературознавець, кандидат філологічних наук, викладач української літератури та компаративістики Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

   

  Геннадій Леонідович Бондаренко – кандидат педагогічних наук, доцент Київського університету імені Бориса Грінченка.

  06.06.2013