Скринька довіри

  Ваше ім'я (обов'язково)

  Тема

  Ваше повідомлення

  uk Українська

  Факультет української філології

  Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

  Друк Друк

  Студжиття

  Студентська наукова діяльність

  Наукове фольклорне товариство імені Хрисанфа Ящуржинського створене у 1997 році. Його очолює кандидат педагогічних наук, професор, керівник науково-дослідної лабораторії «Етнологія Черкаського краю», завідувач кафедри української літератури та українознавства Наталя Петрівна Сивачук. З перших днів існування фольклорне товариство об’єднало здібних, творчих, талановитих студентів І-ІV курсів факультету української філології (спеціалізація «Українознавство»).

  Провідна мета товариства полягає у дослідженні локально-регіональних особливостей фольклору історичної Уманщини та стану його побутування у наш час. Студенти здійснюють наукові дослідження за такими напрямами: Умань і Уманщина у дослідженнях фольклористів, етнографів, істориків ХІХ — початку ХХІ століть; українізація освіти 20-х—30-х років ХХ ст. — початку ХХ ст.; семантика старовинних вишитих рушників історичної Уманщини; локально-регіональні особливості духовної та матеріальної культури українського народу.

  В основу науково-дослідної роботи студентів покладено експедиційний метод, який передбачає збирання і записування автентичного фольклору та етнографічних відомостей історичної Уманщини. Здійснюючи фольклорно-етнографічні дослідження, студенти успішно оволодівають методикою науково-дослідної роботи. У результаті пошукової народознавчої роботи студенти визначають рівень фольклорної пам’яті респондентів, ареал поширення різних жанрів фольклору, проводять систематизацію та каталогізацію явищ духовної та матеріальної культури.

  Активні члени фольклорного товариства минулих років М. Кравчук, Т. Панчук, О. Мазуренко та багато інших виконали дипломні та магістерські роботи на основі багатого польового матеріалу, зібраного в селах історичної Уманщини. Отже, студенти фольклорного товариства виконують важливу справу зі збереження самобутності української культури, фольклору, звичаїв і традицій історичної Уманщини.

  Дата останньої зміни: 11 Червня, 2013