Славістичні студії в сучасному філологічно-дидактичному просторі

У п’ятницю, 24 травня 2024 р., для наших студентів-науковців відбулася знакова подія: вони мали чудову можливість взяти участь (онлайн) у роботі Всеукраїнської студентської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Славістичні студії в сучасному філологічному-дидактичному просторі».

Робота конференції

Організатор зустрічі – кафедра слов’янської філології Хмельницького національного університету, а долучилися студенти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Рівненського державного гуманітарного університету, Волинського національного університету імені Лесі Українки, Криворізького державного педагогічного університету, а також польські студенти, які вивчають українську мову на кафедрі україністики Варшавського університету. Цьогоріч конференція вперше мала закордонних гостей і вперше пройшла під егідою Міністерства освіти і науки України. Зареєструвалися всього 128 учасників, які об’єдналися за секціями: «Лінгвістичні парадигми у слов’янському дискурсі», «Мовна реалізація комунікативних стратегій», «Слов’янські літератури в загальноєвропейському контексті»,  «Актуальні проблеми теорії і практики перекладу», «Тенденції і перспективи вивчення слов’янських мов і літератур у закладах освіти».

Робота конференції

Від нашого університету і факультету учасників конференції привітала Валентина Розгон, завідувач кафедри української мови та методики її навчання.

Виступ Валентини Розгон

З нагоди двох свят – Дня філолога і Дня слов’янської писемності і культури – наші філологи (і викладачі, і студенти) долучилися до дійства всеукраїнського рівня. Були цікаві й змістовні виступи, які активно обговорювалися. У ході дискусії виникали ідеї нових творчих і наукових проєктів, закладалися підвалини майбутньої співпраці. Особливо зацікавилися учасники проблемами польсько-української зіставної термінології, можливостями розвитку штучних засобів автоматичного перекладу словʼянських мов тощо.

Сподіватимемося, що за рік лунатимуть звіти про наукову співпрацю, про нові досягнення і наших студентів-науковців. Так що до нових зустрічей!

Олена Дуденко

" data-title="До Дня філолога і Дня слов’янської писемності і культури">