«Це був цікавий і незабутній досвід. Упевнена, що завдяки цій практиці ми змогли зробити перший крок у свою майбутню професію. Познайомилися з цікавими і неймовірно талановитими людьми, які надихають працювати та рости вгору», – висловилася студентка Тетяна Рибак.

У 2023/24 н.р. таку практику студенти проходили на базі КП «Телерадіокомпанія Умань», а студентка Лілія Джемесюк – у газеті «Жашківщина», в якій вона опублікувала власну статтю «Ви знаєте, як липа шелестить…?». Це стало для неї важливим етапом розуміння себе як майбутнього фахівця-журналіста.

У квітні 2024 року студенти 2 курсу проходили вже другу практику – навчальну (кореспондентську), також на базі КП «Телерадіокомпанія Умань». Тут вони мали змогу створити власний медіапродукт – сюжет про акцію #ворогуКришка (про збір пластикових кришечок для подальшої переробки на потреби ЗСУ). Під час роботи практиканти відвідали об’єкти майбутніх сюжетів, збирали й обробляли матеріали, допомагали журналістам у створені й редагуванні інформаційних матеріалів. За словами студентів, практика надала їм можливість почувалися справжніми журналістами.

Сподіваємося, що всі подальші проходження практики у студентів-журналістів будуть не менш цікавими і плідними, принесуть їм не лише нові знання і вміння, а й стануть незабутніми сторінками студентського життя.

Ірина ХЛИСТУН

" data-title="Практика у майбутніх журналістів">

Практика у майбутніх журналістів

Практична підготовка є важливим етапом у формуванні фахових компетентностей здобувачів вищої освіти. Студенти факультету філології та журналістики, що здобувають освіту за ОП «Журналістика», уже з першого курсу мають можливість пірнути за лаштунки журналістської професії, зробити перші спроби у цій діяльності. Здобувачі першого року навчання проходять навчальну (ознайомлювальну) практику, метою якої є вивчення роботи редакції – ознайомлення з роботою виробничих підрозділів, структурою творчих колективів, виробничих процесів підготовки інформаційного продукту на базі практики.

У 2022/23 н.р. студенти проходили таку практику на базі інформаційного агентства «Умань стрім». Практиканти не лише вивчали особливості роботи медійників, а й були залучені до творчого процесу: спробували взяти інтерв’ю в учасників спортивного змагання з веслування, яке тоді проходило в м. Умані; вчилися монтувати свої відеоматеріали.

Ірина ХЛИСТУН

19.08.2024